KOŁO TURYSTYCZNE

9 listopad, 2019: Jaskinia Wierzchowska

09.11.2019 tego dnia odbyła się kolejna wycieczka Kółka Turystycznego. Tym razem zwiedziliśmy najdłuższą w Polsce Jaskinię Wierzchowską. Po godzinnym spacerze w tunelach skalnych ruszyliśmy pieszo do Doliny Kluczwody, następnie do Zelkowa i Bolechowic. Po drodze zatrzymaliśmy się na placu zabaw, gdzie duże dzieci bardzo dobrze się bawiły, a w Zelkowie nad stawem podziwialiśmy piękne kolorowe ryby i kaczki. Pogoda nam dopisała, humory też więc i tę wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.

Opiekę nad młodzieżą pełniły niezawodne turystki, Pani Magdalena Małocha i Agnieszka Ostachowska.

12 października 2019: Jesienna wycieczka rowerowa poprzez Puszczę Dulowską

Czy to możliwe, aby przeżyć przygodę wakacyjną jesienią? Z Kołem Turysycznym prężnie działającym w naszej szkole jest o jak najbardziej możliwe !!!

12 października 2019r. odbyliśmy kolejną wycieczkę – tym razem rowerową. Trasa prowadziła z Krzeszowic do Tenczynka, następnie obok Stawu Wrońskiego przez Puszczę Dulowską, aż nad Zalew Chechło w Trzebinii. W czasie postoju na Stawem Wrońskim zachwyciliśmy się ścieżką dydaktyczną wokół tego pięknie zagospodarowanego zbiornika wodnego. Z kolei zatrzymując się w Puszczy Dulowskiej zapoznaliśmy się z zagrożeniami, ale i pożytkami jakie daje nam ten ekosystem. Największa przyjemność czekała nas nad Zalewem Chechło, gdzie pomimo zmęczenia jazdą rowerem nie omieszkaliśmy skorzystać z wszelkich tamtejszych atrakcji, takich jak: fantastyczny plac zabaw, wieża widokowa oraz wspaniała, piaszczysta plaża. Dodać należy, że słoneczna pogoda, towarzysząca przez cały czas naszej wyprawy była cudownym uzupełnieniem wrażeń estetycznych związanych z barwami otaczającej nas przyrody. Nowo wybudowaną drogą przez Wolę Filipowską (wzdłuż torów kolejowych) wróciliśmy do Krzeszowic.

Pokonaliśmy 41 km. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kondycji i bardzo odpowiedzialnego zachowania podczas całej podróży. Oprócz jazdy na rowerze mieliśmy też inne atrakcje, zobaczcie sami☺️ . Opiekę nad grupą rowerzystów pełniły Panie Agnieszka Ostachowska i Magdalena Małocha.

14.09.2019 rozpoczęło swą działalność KOŁO TURYSTYCZNE. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z opiekunką, panią Magdaleną Małochą.

Na pierwszą wycieczkę wybrało się 19 uczniów naszej szkoły z klas od V – VIII. O godz 8.00 pod opieką Pań, Magdaleny Małochy i Agnieszki Ostachowskiej, wyruszyliśmy busem do Regulic, tam odbyliśmy podróż drezynami, następnie poszliśmy do winnicy, gdzie poznaliśmy szczepy winne uprawiane w Polsce i uczyliśmy się korkowania butelek. Następnym punktem naszego programu był zamek w Lipowcu, do którego szliśmy pieszo z Regulic. Zamek zwiedziliśmy przy pomocy gry edukacyjnej, było super. Pokonaliśmy ponad 12 km pieszo, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.