Październik, 2019

31.10.2019: Dzień Szalonej Fryzury i Szalonego Makijażu

Dzisiaj w naszej szkole Szkolna Rada Uczniowska zorganizowała Dzień Szalonej Fryzury i Szalonego Makijażu traktowany jako konkurs międzyklasowy. Od samego rana na szkolnych korytarzach pojawiały się kolorowe, szalone i tajemnicze postacie. Szkoła zamieniła się w barwną krainę zabawy i śmiechu. Jury w składzie : dyr Ryszard Piotrowski, Anna Wentrys-Kurdziel oraz Anna Kulak wytypowało zwycięskie klasy:

W kategorii klas I-III:
I miejsce exaequo zajęła klasa IIC i IIIC
II miejsce exaequo klasa IIB i IIIA
III miejsce klasa IB

W kategorii klas IV-VIII
I miejsce zajęła klasa VIB
II miejsce exaeguo klasa VIA i VIIIA
III miejsce  exaequo klasa VIC i IVA

Jury postanowiło szczególnie wyróżnić dwie uczennice Maję Muchę z klasy VIIIA oraz Maję Szydłowską z klasy VIB.
Wszystkim uczestnikom za udział w zabawie bardzo dziękujemy a wygranym  gratulujemy !!!

Warsztaty Las w słoiku

Dzisiaj odbyły się w naszej świetlicy warsztaty tworzenia “Lasu w słoiku”, prowadzone przez Agencję Artystyczną “As”.  W grupach 20-osobowych dzieci tworzyły słoiki z lasem otwartym i zamkniętym. Po obejrzeniu krótkiej prezentacji  krok po kroku wykonywały unikalne kompozycje roślinne. Podczas warsztatów był również czas, aby dowiedzieć się o właściwej pielęgnacji “Lasu w słoiku”. Uczestnicy po warsztatach zabrali wykonane przez siebie kompozycje do domu.

25 październik, 2019: Dzień Pluszowego Misia

25 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Na korytarzach szkolnych, w klasach i na ławkach, towarzyszyły nam sympatyczne maskotki wszelakiej maści, rozmiaru i wielkości. Były duże misie, średnie miśki, a nawet małe misiaczki….. Jedno jest pewne, wizyta w naszej szkole pluszaków, miała znaczący wpływ na roześmiane twarze naszych podopiecznych oraz wyrozumiałość nauczycieli.

Warsztaty ” Mali Artyści “

24 października klasa 2c uczestniczyła w warsztatach plastycznych w CKiS Krzeszowice w cyklu „ Mali artyści”. Warsztaty poprzedzone zostały zwiedzaniem wystawy fotograficznej . Autorami zdjęć są członkowie Fotoklubu Krzeszowickiego . Tytuł wystawy „Decydujący moment”. Podczas warsztatów uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą i kreatywnością .

Świetlicowe Święto Dyni 2019

Dzisiaj główną gwiazdą w naszej świetlicy była DYNIA, ponieważ obchodziliśmy jej święto. Dzieci przyniosły do świetlicy dynie i ubrały się na pomarańczowo. Niektóre przybyły w dyniowych strojach. Były zabawy i konkursy z dynią w tle. Wszystkie dzieci przygotowały prace z motywem dyni, które podziwiać można w naszej świetlicowej galerii.

Święto Edukacji Narodowej i Ślubowanie Klas Pierwszych

14 października tradycyjnie w całej Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczystości zostały połączone z uroczystym ślubowaniem pierwszoklasistów. W tym dostojnym dniu, trzy odziały pierwszoklasistów, pod opieką Pań Anny Kitki, Zuzanny Pięty oraz Beaty Podgórskiej, zostały oficjalnie pasowane na członków naszej szkolnej społeczności przez Pana dyrektora Ryszarda Piotrowskiego oraz złożyli ślubowanie. Dzieci pięknie zaprezentowały się w programie artystycznym, który pokazał wielki potencjał naszych najmłodszych uczennic i uczniów. Emocjom dzieci oraz rodziców nie było końca. Witamy wszystkie dzieci w gronie naszej szkoły !!!

Następnie, starsze roczniki zaprezentowały równie atrakcyjny program artystyczny, który umilił nam wszystkim ten piękny dzień. Za przygotowanie akademii dziękujemy Paniom: Dorocie Mastalerz, Renacie Ciężkiej i Annie Wentrys-Kurdziel oraz wychowawczyniom klas pierwszych.

W Pasiece u Tytusa

Po lekcjach – 8 października uczniowie koła biologicznego uczestniczyli w warsztatach w Pasiece u Tytusa. Gospodarz – pan Tytus Woźniak zapoznał nas z życiem, zwyczajami i korzyściami wynikającymi z przyjaźni z bardzo pożytecznymi owadami, jakimi są pszczoły.Ogromną atrakcją dla nas było ubranie się w prawdziwe, pszczelarskie stroje i możliwość podglądania pszczół w ich “domach”. Dane nam było także poskromić groźnie wyglądającego trutnia, który – okazało się – jest absolutnie bezbronny i chyba sprawiło mu przyjemność, że początkowo bojące się wcześniej go osoby, brały go chętnie na dłonie i szczegółowo mogły zapoznać się z morfologią tego osobnika. Trochę zmarznięci, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

W Muzeum Afrykanistycznym

Klasy VI z naszej szkoły dnia 08.10.2019 uczestniczyły w wycieczce do Olkusza, podczas której odwiedziły Muzeum Afrykanistyczne oraz wzięły udział w programie edukacyjnym “Lekcja w kinie”. Wycieczka była bardzo udana.

APEL SZKOLNY, 03.10.2019

Dnia 03 października 2019 w naszej szkole odbył się  pierwszy tegoroczny apel organizacyjny Szkolnej Rady Uczniowskiej.

Na apelu został przedstawiony zarząd oraz skład Szkolnej Rady Uczniowskiej, która postara się o  organizowanie dla  swoich szkolnych koleżanek i kolegów ciekawych imprez szkolnych,świąt, zabaw i konkursów.

Szczególnie gorąco powitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy już w najbliższym czasie staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły ( 14 października odbędzie się uroczyste ślubowanie klas pierwszych ).

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka w imieniu przewodniczącej SRU  oraz wszystkich dziewcząt w szkole wszystkim młodym i tym starszym panom zostały złożone życzenia wszystkiego najlepszego.