ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Rok szkolny 2020/2021

Karnawałowy Bal Żeglarski

Dzisiaj odbył się w naszej świetlicy Żeglarski Bal Karnawałowy. Nasza świetlica zamieniła się w morską krainę, do której przypłynęli z dalekich krain: żeglarze, marynarze, syreny, piraci oraz różne morskie stworzenia. Przy pieśniach żeglarskich wszyscy pląsali i bawili się radośnie. Później był czas na śpiewanie szant i konkursy. Jury wybierało i nagradzało zwycięzców nagrodami. Każdy uczestnik balu otrzymał Patent Żeglarza Świetlicowego. Dziękujemy uczniom z kl. VIII a za pomoc przy organizacji balu. Specjalne podziękowania dla Mikołaja Stiebala za wykonanie wspaniałego żaglowca. Wychowawcy świetlicy szkolnej.

03.12.2019 Warsztaty pierniczkowe

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA W GODZINACH 7.00-17.00

PLAN DNIA:

PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI

GRY STOLIKOWE

KORZYSTANIE Z CZYTELNI

GRY STOLIKOWE, TENIS STOŁOWY

GRY I ZABAWY

ODRABIANIE ZADAŃ DOMOWYCH

GRY I ZABAWY

15.30-17.00

OGLĄDANIE FILMÓW

TENIS STOŁOWY

ZABAWY KONSTRUKCYJNE (BUDOWANIE Z KLOCKÓW)

KORZYSTANIE Z PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH NA KOMPUTERZE

PORZĄDKOWANIE ŚWIETLICY

Świetlica Szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach
zorganizowała dla Artura Papieża
KONCERT CHARYTATYWNY POD PATRONATEM MEDIALNYM DZIENNIKA POLSKIEGO, podczas koncertu uzbierano 1500 zł.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom w imieniu Artura!

„ŚWIETLICA DLA ARTURA”
11.05.2019 r.
sobota godz. 9.00
Scena w holu głównym
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krzeszowicach
W programie:
Występ artystów: Wojciecha Skibińskiego i Krzysztofa Taraszki
Występ Agaty Rymarowicz (krakowskiej piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki, wykonawczyni tekstów piosenki poetyckiej i ludowej),
Koncert gitarowy Damiana Wróbla i Kuby Surówki (utalentowanych absolwentów naszej szkoły) – „Project Cracks”
Bajka muzyczna „Wiosna radosna” – w wykonaniu małych artystów świetlicy szkolnej
Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Artura Papieża – ucznia naszej szkoły.
Zapraszają wychowawcy świetlicy szkolnej:
Anna Kulak, Zuzanna Pięta, Katarzyna Wyznakiewicz, Barbara Dec

KOLĘDOWANIE NA ŚWIETLICY

NA ŚWIETLICY DZISIAJ MIELIŚMY GOŚCI, NASI STARSI KOLEDZY PRZYSZLI, ŻEBY Z NAMI KOLĘDOWAĆ.

BYŁO BARDZO RADOŚNIE I GŁOŚNO. DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZNOWU DO NAS.

Zapraszamy jutro na Święto dyni na świetlicy.

Prosimy o przyniesienie małych dyń na zajęcia świetlicowe.

Dzisiaj “przyleciały” sowy i “przybiegły” jeże  na świetlicę 🙂

Dzisiejsze zajęcia na świetlicy były wyjątkowo milutkie, temat dnia: Pluszowy miś

Stworzyliśmy mnóstwo kolorowych portretów misiów i ładnie je oprawiliśmy.

W PIĄTEK NA ŚWIETLICY  MIELIŚMY BARDZO CIEKAWE ZAJĘCIA Z LEŚNIKAMI.

Poznawaliśmy drzewa, które występują w polskich lasach. Dowiedzieliśmy się także na czym polega praca leśnika i jak powinniśmy dbać o nasze lasy.

Panowie leśnicy przynieśli nam różne gałązki drzew i omawiali budowę drzew liściastych i iglastych. Dowiedzieliśmy się też, jakie zmiany zachodzą w lesie w zależności od pory roku.

OTO RELACJA ZE SPOTKANIA:

Z życia świetlicy:

W październiku dużo się dzieje na świetlicy.

Cały czas powstają nowe dzieła sztuki, każdy może stać się artystą, wystarczy wziąć się do pracy, poszukać pomysłu w głowie i praca za chwilę gotowa.

Na świetlicy odrabiamy zadania, bawimy się, relaksujemy, układamy z klocków, czasem psocimy ale z całą pewnością nie nudzimy się, nie mamy  na to czasu.

KOSMOS – PRACE PLASTYCZNE W FORMIE KSIĄŻECZEK POWSTAJĄ DZISIAJ NA ŚWIETLICY. KAŻDY MIAŁ DZIŚ SWOJĄ GWIAZDĘ 😉

W świetlicy prowadzone są różne zajęcia, m.in. cykl “Spójrz inaczej”. który jest kompilacją rozmów w grupie i prac plastycznych, które są końcową częścią warsztatów.

Za nami już dwa warsztaty:

pierwszy objął dwa zagadnienia:

1. Po czym można mnie poznać? Czym się wyróżniam?

drugi: Moja rodzina:

REGULAMIN ŚWIETLICY: REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ sp  (KLIKNIJ)

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ ROZSTRZYGNIĘTY:

I MIEJSCE ZAJĘŁA MARZANNA WYKONANA PRZEZ UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ZAJĘCIA DO ŚWIETLICY PRZY NASZEJ SZKOLE.

BARDZO SIĘ CIESZYMY I GRATULUJEMY WYGRANEJ!

ANDRZEJKI ŚWIETLICOWE
(dla dzieci zapisanych do świetlicy)
30 LISTOPADA 2017

W programie:
Konkurs na najciekawsze przebranie!!!
Wróżby i zabawy andrzejkowe
Lanie wosku
Andrzejkowe serca
Bucikowy wyścig