13.03.2020: Informacja dla uczniów i rodziców

W związku z całkowitym zamknięciem szkół i placówek oświatowych od dnia 16 marca, 2020, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza wraz z Gronem Pedagogicznym uprzejmie prosi, aby systematycznie sprawdzać informacje w dzienniku elektronicznym, gdzie przesyłane będą przez nauczycieli bieżące wskazówki z wytycznymi do pracy dla uczniów w systemie pracy zdalnej, oraz inne ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły.

Przypominamy wszystkim naszym podopiecznym, że czas ten nie jest czasem wolnym od pracy i nauki, ale może i powinien być wykorzystany w jak najlepszy sposób, aby proces kształcenia był kontynuowany pomimo wyjątkowej sytuacji.

Kwestie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży to absolutny priorytet, dlatego prosimy wszystkie dzieci o przestrzeganie następujących wytycznych, a rodziców o pomoc w ich wdrożenie w życie:

  1. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa w domu, bądź w stałym kontakcie z rodzicem lub opiekunem.
  2. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe). Przebywanie w takich miejscach, w czasie zamknięcia szkół, jest niedozwolone oraz niewskazane pod względem bezpieczeństwa oraz zagrożenia zdrowia.
  3. Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Zaplanuj swój dzień właściwie, sprawdzaj korespondencje od nauczycieli poprzez dziennik elektroniczny.
  4. Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości korzystając z materiałów przygotowanych przez Twojego nauczyciela.
  5. Korzystaj z darmowej platformy epodreczniki.pl
  6. Jeśli oglądasz materiały video, obejrzyj adaptacje lektury. W doborze treści skorzystaj z rady rodziców lub napisz do nauczyciela.
  7. Po wykonanej pracy, odpocznij i zrelaksuj się w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
  8. Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  9. Liczymy na Twoją odpowiedzialność i rozsądek.

Jednocześnie informujemy, że kadra nauczycielska oraz dyrekcja, jest również do Waszej dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja SP1 w Krzeszowicach