Święto Niepodległości AD 2020

Prezentacja prac uczniów SP1 Krzeszowice pod opieką artystyczną Pani Anny Wentrys-Kurdziel

Święto Niepodległości to najważniejsze święto narodowe w Polsce. 11XI 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W każdej  szkole z okazji tego święta organizowane są akademie, dzieci biorą udział  w przedstawieniach, recytują wiersze, śpiewają piosenki. W tym roku tak nie będzie. Nie przyjdziemy do szkoły odświętnie ubrani, nie obejrzymy patriotycznej inscenizacji… Mimo wszystko pamiętamy jednak o tych, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością, możemy mówić w ojczystym języku, czytać polskie książki.  Na godzinach wychowawczych, lekcjach plastyki, etyki, muzyki rozmawialiśmy z uczniami o tym święcie.  Dzieci wykonały  też wiele prac związanych z niepodległością. W ten sposób chcemy uczcić  to ważne dla nas wszystkich święto.

Życzymy Państwu udanego świętowania i zapraszamy do oglądania galerii prac wykonanych przez uczniów SP1 Krzeszowice.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi SP1 Krzeszowice

Opieka artystyczna: Pani Anna Wentrys-Kurdziel