Rok 2020: przeżyjmy to jeszcze raz…

https://youtu.be/vTkDu_eeGvE

Ostatnie dni starego roku to czas podsumowań i wspomnień. Rok 2020 zostanie w naszej pamięci jako rok dziwny, trudny, smutny… Tak naprawdę zaczął się już w listopadzie 2019 r, kiedy to w Chinach zarejestrowano pierwszy przypadek wirusa. Jednak nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, jak bardzo zmieni się nasze życie.

Szkoła zawsze kojarzyła się z miejscem tętniącym życiem, z gwarem, ruchem, aktywnością. W marcu jednak szkoły zamilkły. Rozpoczął się czas zdalnego nauczania. Było to dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Pojawiły się problemy ze sprzętem, dostępem do sieci, zmianą w nauczani i uczeniu się.

Podsumowując ten rok, można powiedzieć, że zdaliśmy jeden z trudniejszych egzaminów. Proces nauczania przebiega bez zakłóceń, uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, szkoła organizuje różne konkursy, dzieci biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz artystycznych. Nie mamy problemów ze sprzętem, wszyscy uczniowie mają dostęp do zdalnego nauczania, o czym świadczy prawie stuprocentowa frekwencja. Dzieje się tak między innymi dzięki ścisłej współpracy szkoły z rodzicami oraz ich przedstawicielami w Radzie Rodziców.

Pomimo wszystkich niedogodności oraz problemów, w 2020 roku przeżywaliśmy wiele pięknych i radosnych momentów, lecz także tych smutnych. Dziękujemy, że byliście z nami na dobre i na złe – z niecierpliwością czekamy na Nowy Rok i powrót do normalności.

Szczęśliwego Nowego Roku – życzy Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Personel Obsługi SP1 Krzeszowice