Wirtualnie w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

W dniach 19.04 i 26.04.2021 r. klasy 7b i 7 d uczestniczyły, w ramach projektu ,,Zaproś wykładowcę “, w wirtualnych wykładach otwartych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Instytutu Pedagogicznego: prof. dr hab. Roman Soja –Jakie są opady w krainie Deszczowców-Cherrapunji oraz dr Anna Winiarczyk -Raźniak- Majowie w Meksyku – tradycje i kultura. Wykłady pozwoliły poszerzyć wiedzę uczniów z zakresu geografii Ameryki Łacińskiej oraz Azji Południowej. Dzięki zaprezentowanym wynikom prac badawczych ekspertów, poznali przyczyny wysokich opadów w stanie Meghalaja oznaczającym ,,dom chmur”, tradycje mieszkańców krainy Deszczowców, środowisko życia oraz elementy kultury Majów.

Anna Kwiecień