Wycieczka Koła Turystycznego do Doliny Będkowskiej.

12 czerwca 2021r. byliśmy na wycieczce w Dolinie Będkowskiej. Wspaniała pogoda, cudowna atmosfera i atrakcje jednej z naszych dolin w Parku Krajobrazowym Dolinki Podkrakowskie umożliwiły nam spędzenie pięknych chwil na ostatnim w tym roku szkolnym wyjeździe koła turystycznego. Rozpoczęliśmy od Jaskini Nietoperzowej, gdzie zapoznaliśmy się z najciekawszymi okazami geologicznymi i paleontologicznymi naszego terenu. W czasie spaceru obserwowaliśmy  bogaty świat fauny i flory (największe zainteresowanie wzbudziły liczne kijanki przeobrażające się w długostojących mijanych kałużach). Imponujące formy skalne oraz wodospad Szum pozwoliły zaspokoić nasze pragnienia o atrakcyjnym sobotnim wypadzie. Pod koniec byliśmy mimowolnymi świadkami akcji GOPR spieszącymi na pomoc poszkodowanym mniej uważnym turystom.

Wierzymy, że w nadchodzącym roku szkolnym dane nam będzie kontynuować poznawanie i zachwycanie się pięknem natury na planowanych i już oczekiwanych kolejnych wycieczkach, czego uczestnikom i sympatykom koła turystycznego życzymy.

Opiekunki Koła Turystycznego Panie Magdalena Małocha oraz Agnieszka Ostachowska.