Odkrywcy tajemnic okolic Krzeszowic

Z powodu załamania pogody zmodyfikowaliśmy plany wycieczki koła turystycznego i zamiast do Doliny Mnikowskiej udaliśmy się do Czernej. Najodważniejsi, którzy nie wystraszyli się niekorzystnej prognozy pogody, miło i pożytecznie spędzili czas. W naszej pamięci pozostaną:

– zbiory Muzeum Karmelitańskiego i Misyjnego, które wzbogaciły naszą wiedzę o działalności bliskich nam zakonników

– obserwacje biologiczne udokumentowane zdjęciami z ciekawymi grzybami i śluzowcami (znanymi z lekcji biologii)

–  Brama Siedlecka, której do tej pory nikt z uczestników nie zdołał wcześniej zlokalizować

– ruiny, co do których internet nawet był „bezradny” i dopiero spotkany mieszkaniec wyjaśnił, że to furta dla pustelników, ponadto dodatkowo poinformował nas o innych jeszcze budowlach: pralni i elektrowni czernieńskiej

– wesoły powrót wzbogacony śpiewem piosenek biesiadnych.

Śmiało możemy stwierdzić, że pierwsza wyprawa w tym roku szkolnym stała się zapowiedzią przygód czekających nas na kolejnych wycieczkach. Serdecznie więc zapraszamy na kolejne wycieczki (w trzecie soboty miesiąca).

Opiekunki Koła Turystycznego: mgr Magdalena Małocha i mgr Agnieszka Ostachowska

Możliwość komentowania została wyłączona.