Klasa 3B – wycieczka do Ogrodzieńca

W piątek 22.10.2021 klasa 3 b spędziła na jurajskiej wycieczce. Głównym celem wyprawy były ruiny Zamku Ogrodzieniec, po których odbyliśmy fascynujący spacer. W towarzystwie pani przewodnik poznaliśmy historię tego Orlego Gniazda oraz tajemnicze legendy związane z tym miejscem. Na dziedzińcu zamkowym, w Skarbcu i różnych zakamarkach zamku co rusz spotykaliśmy czarnego kota podejrzewając, że to nowe wcielenie  jednego z dawnych właścicieli zamku. W Katowni Warszyckiego obejrzeliśmy średniowieczne narzędzia tortur i po takich emocjach udaliśmy się na zakup pamiątek. Z Ogrodzieńca pojechaliśmy na Pustynię Błędowską, podziwiając piaski Polskiej Sahary ze wzgórza Dąbrówka. Ostatnim punktem na naszej trasie był Olkusz – na uliczkach i rynku tego miasta poznaliśmy Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich. Na koniec posmakowaliśmy chrupiących zapiekanek.
Znakomita pogoda, piękne wyżynne krajobrazy w jesiennej scenerii i doskonałe humory uczestników sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy niezwykle zadowoleni i z apetytem na kolejne jurajskie wyprawy. 

Opieka w czasie wycieczki – Pani Klaudia Łyszczarz