Praca Instytutu Zootechniki Doświadczalnej – oczami uczestników koła biologicznego

28 października 2021r. odbyliśmy wycieczkę do Instytutu Zootechniki Doświadczalnej w Balicach. Zostaliśmy zapoznani z działalnością naukową i komercyjną tej placówki.  Pracownicy tej instytucji zajmują się badaniami pokrewieństwa między zwierzętami hodowlanymi, określaniem ich rodowodów, badaniem zawartości mięsnych produktów spożywczych czy też zbieraniem dowodów w różnych przestępstwach kryminalnych.

Zwiedziliśmy wszystkie dostępne laboratoria, poznając wykorzystywany tam sprzęt oraz zapoznając się z metodami badań. Ogromne wrażenie zrobiła na nas klasa i … ceny sprzętu laboratoryjnego i komputerowego.

 Na koniec samodzielnie dokonaliśmy izolacji DNA z próbki krwi  – co na pewno na długo zostanie nam w pamięci, gdyż mogliśmy poczuć się jak prawdziwi badacze i odkrywcy.

Wizyta w Instytucie Zootechniki pozwoliła nam kolejny raz przekonać się o wartości wiedzy biologicznej i jej praktycznym zastosowaniu.

Opiekun Koła Biologicznego – Pani Magdalena Małocha