25.11.2021: Dentobus w naszej szkole – zmiana terminu.

Dentobus jest finansowany przez narodowy Fundusz Zdrowia. Dla rodziców to okazja, aby dowiedzieć się na przykład czy nie toczy się w jamie ustanej bezbolesny lub bolesny stan zapalny, czy nie rozwija się próchnica, czy nie jest konieczna wizyta u ortodonty. Z praktyki wiem, że zwykle zgód rodziców jest więcej, gdy są drukowane w szkole i przekazywane dzieciom aby w młodszych klasach przekazały je rodzicom w szatni do podpisu i aby rodzice zostawili je w sekretariacie od razu a starszym dzieciom do domu aby na następny dzień przyniosły podpisane ale to oczywiście różnie się odbywa w różnych szkołach.

Załączam wzór oświadczenia rodziców oraz przedstawiam poniżej niezbędne informacje związane ze świadczeniami udzielanymi w mobilnym gabinecie stomatologicznym (w tzw. dentobusie).

Przyjmowanie pacjentów

• Podczas wizyty dentobusu chcemy zaproponować wykonanie przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegi profilaktyczne (fluorkowanie możliwe jedynie na doczyszczonych zębach).
  • Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż zespół mobilnego gabinetu stomatologicznego dokłada wszelkich starań, aby przyjmowanie pacjentów było bezpieczne i zgodne z literą prawa.
  • W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa.
  • Przy wejściu do dentobusu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Każda osoba jest proszona o skorzystanie z niego przed wejściem do gabinetu.
  • Fotel stomatologiczny tzw. unit jest dezynfekowany po każdym dziecku.
  • Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pacjent do dentobusu powinien zgłosić się w maseczce ochronnej. Dopiero będąc na fotelu zostanie poproszony o ich zdjęcie.
  • W przypadku konieczności oczekiwania na wizytę przed dentobusem, prosimy o zachowanie odległości minimum 1,5 metra od innych osób.
  • Dziecko może być w obecności rodzica.
  • Uczniów z objawami infekcji lub którzy mieli kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2 lub są objęci kwarantanną prosimy o obecność w innym terminie stacjonowania dentobusu.
  • Prosimy aby opiekun z ramienia placówki cały czas był wyposażony w maseczkę i jednorazowe rękawiczki.
  • Pacjenci zostaną przyjęci przez wykwalifikowany personel: lekarza i asystentkę stomatologiczną.
  • Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.

Wyniki badań

• Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni którzy dostarczą podpisane dokumenty (w załączeniu) otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań.
  • Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone do placówki najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia badania (z reguły szybciej).

Informacje dodatkowe

• Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.
  • Nasza firma (Stomatologia Piaseczno Sp. z o.o. Sk. ) świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.
  • Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny.
  • Dentobus jest pojazdem wielkości karetki pogotowia. W momencie przyjazdu samochodu będziemy prosili o dostęp do zwykłego gniazdka (230V) w celu włączenia światła w środku gabinetu.

Termin przyjazdu: 25 listopada ok godz 8.00

Na województwo małopolskie przypada jeden dentobus. Z uwagi na duże zainteresowanie placówek znajdujących się w różnych lokalizacjach województwa bardzo prosimy o informację do 18 listopada 2021 jaką ilość zgód rodziców/opiekunów udało się Państwu zebrać.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Katarzyna Zagórska