Piękno przyrody, historia i przygoda …..

20 listopada 2021r. byliśmy na wycieczce „Szlakiem Kopców Krakowskich”. Po wymagającym podejściu do szlaku i spacerze w pięknych okolicach Lasku Wolskiego, m.in. przechodząc Aleją Dębów osiągnęliśmy 1 cel wyprawy – Kopiec Piłsudskiego. Ze szczytu zachwycaliśmy się piękną panoramą Krakowa i okolic rozpoznając ważniejsze obiekty. Następnie udaliśmy się w kierunku Kopca Kościuszki. Ten etap wycieczki był pełen atrakcji i przygód, gdyż oznakowanie szlaku zielonego, (który miał nas doprowadzić do celu) nie do końca spełnił nasze oczekiwania ….

Ale nawiązując kontakty ze spotkanymi ludźmi, szczęśliwie udało nam się trafić do Mogiły Mogił (jak nazywany jest obecnie Kopiec Kościuszki). Na trasie podziwialiśmy wspaniałe odsłonięcia skał w rezerwacie Panieńskie Skały, pokonywaliśmy wymagające wzniesienia i cieszyliśmy się urokami pogody i naszym towarzystwem. Wejście na ten kopiec poprzedziliśmy zwiedzaniem muzeum, w którym utrwaliliśmy i poszerzyli wiedzę na temat bohatera narodu polskiego i amerykańskiego. Zdobycie szczytu odbyło się w siąpiącym deszczu, co nie przeszkodziło nam w dokonywaniu obserwacji przyrodniczych (kwitnących pięknych roślin pokrywających stoki), zachwycaniu się bliższą panoramą Krakowa i podziwianiu zabudowań fortecznych w otoczeniu obiektu. Po zejściu – jeszcze jedna atrakcja – Muzeum Figur Woskowych postaci prowadzących do odzyskania niepodległości oraz zwiedzanie wyposażenia fortu. Czy to mało, jak na jedną sobotę?

 I tak wracając – nastrojeni patriotycznie – śpiewaliśmy piosenki, które wyrażały nasz historyczny nastrój.

Wszystkich niemających pomysłu na spędzenie soboty zachęcamy na kolejną wyprawę za miesiąc ?

Opiekunkami Koła Turystycznego są Panie Magdalena Małocha oraz Agnieszka Ostachowska

Możliwość komentowania została wyłączona.