Klasa 2B – warsztaty wizualne „Tak to widzę”

W dniu 8.12 klasa 2b miała okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych „Tak to widzę”, zorganizowanych w Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach. Na początku spotkania uczniowie oglądnęli wystawę Anny Tarko „Taki Czas”. Na wystawie uczniowie zobaczyli  kilkanaście czarno-białych zdjęć, przedstawiających fragmenty z życia rodzinnego artystki w czasach pandemii. Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, że na fotografiach uczniowie rozpoznali swojego kolegę z klasy Adasia Tarko. Uczniowie mieli więc okazję – z pierwszej ręki – wysłuchać okoliczności powstania każdego zdjęcia.  Następnie dzieci obejrzały zbiorową wystawę artystów rezydujących w dawnym Składzie Solnym w Krakowie pt. „Obrazy ze składu”. Organizatorem wystawy jest Bartolomeo Koczenasz, współzałożyciel Centrum Sztuki Współczesnej „Wiewiórka”. Inspirując się wystawą, a dokładniej dziełem Mikołaja Rejsa, Black Hot chillin Witch, uczniowie tworzyli piękne obrazy, w których prezentowali swoje zdolności artystyczne.


Wychowawczyni: Ewa Mastalerz