WYPRAWA „WŁÓCZYKIJÓW”

Wycieczkę, jaką odbyliśmy 18 grudnia 2021r. można nazwać prawdziwą „wyprawą włóczykijów”. Dojechaliśmy do Młynki, skąd postanowiliśmy wrócić szlakami Puszczy Dulowskiej do szkoły.

Przy wejściu zapoznaliśmy się z atrakcjami, jakie można znaleźć w tej okolicy, więc postanowiliśmy odszukać wszystkie!

Tak więc idąc szlakiem górniczym „odkryliśmy” Kopalnię w Niedźwiedziej Górze i Sztolnię Krystyna (z pięknymi, zabytkowymi zabudowaniami). Przywołując wspomnienia z wakacji zatrzymaliśmy się nad Czarnym Stawem, gdzie nie mogąc zażywać kąpieli odważni uczestnicy wyprawy postanowili poszukiwać śladów bytności bobrów, dreptając po bagnistym terenie wzdłuż prześlicznej meandrującej rzeczki, wypływającej ze stawu.

Następnie – szlakiem kolejowym dotarliśmy do Bramy Zwierzynieckiej, która zachwyciła nas swoją dostojnością i pięknem, przypominając nam o dawnych właścicielach tych terenów, więc i nam udzielił się nastrój szlachetnej przeszłości.

Zażywszy świeżego powietrza, nasyceni widokami, rozmowami i swoim towarzystwem wróciliśmy do szkoły.

Szkoda, że następna wyprawa dopiero w lutym ☹

Uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego

Możliwość komentowania została wyłączona.