22.12.2021 – Święto Patrona Szkoły

Grudzień to w naszej szkole zwykle czas związany m.in. z obchodami Święto Patrona Szkoły. W tym roku szkolnym zadaniem każdej klasy było przygotowanie i sfotografowanie ,,żywego obrazu” związanego z wybranym utworem Adama Mickiewicza. Młodsze klasy czytały i inscenizowały bajki, starsze – ballady oraz II cz. ,,Dziadów”.

W trakcie przygotowań zastanawialiśmy się też na uniwersalnym przesłaniem utworów naszego wieszcza. Mimo że od czasów, w których żył i tworzył, upłynęło prawie dwieście lat, to ciągle przekonujemy się, że nauka płynąca z jego tekstów jest ważna także i dziś. Koleżeństwo, przyjaźń, uczciwość, dotrzymywanie obietnic, empatia czy wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka to wartości, które wpajamy naszym wychowankom i którymi staramy się żyć każdego dnia. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy każdej klasy.

KLASY I: Adam Mickiewicz – „Przyjaciele”

Klasa 1A: Pani Dorota Wójtowicz
Klasa 1B: Pani Anna Cupiał
Klasa 1C: Pani Barbara Śliwa

KLASY 2: „Lis i Kozieł”, Jean de La Fontaine, tłumaczenie Adam Mickiewicz

Klasa 2A: Pani Agata Czesak
Klasa 2B: Pani Ewa Mastalerz
Klasa 2C: Pani Joanna Głuc

KLASY 3: Adam Mickiewicz – Golono, strzyżono

Klasa 3A: Pani Anna Kitka
Klasa 3B: Pani Katarzyna Wyznakiewicz
Klasa 3C: Pani Beata Podgórska

Klasy 4: Adam Mickiewicz – Pani Twardowska

Klasa 4A: Pan Wojciech Kardas
Klasa 4B – Pani Beata Piekarczyk
Klasa 4C: Pani Małgorzata Zdziech

KLASY 5: Adam Mickiewicz – Powrót taty.

Klasa 5A: Pan Zenon Mąsior
Klasa 5B: Pani Joanna Zuziak
Klasa 5C: Pan Marcin Kliś

KLASY 6: Adam Mickiewicz – Powiastka z Szyllera

Klasa 6A: Pani Dorota Mastalerz
Klasa 6B: Pani Klaudia Biela

KLASY 7: Adam Mickiewicz – ,,Lilije”

Klasa 7A – Pani Katarzyna Hanczakowska
Klasa 7B: Pani Magdalena Małocha
Klasa 7C: Pani Renata Ciężka
Klasa 7D: Pani Dominika Konarska

KLASY 8: ,,Dziady” cz.II

Klasa 8A: Pani Anna Wentrys-Kurdziel
Klasa 8B: Pani Jolanta Ciupek
Klasa 8C: Pan Jarosław Ciężki
Klasa 8D – Pani Agnieszka Ostachowska

Jednocześnie informujemy, że każdy uczeń naszej szkoły może oddać swój głos w międzyklasowym konkursie na najciekawszy żywy obraz. Konkurs trwa od 22 grudnia 2021 do 31 stycznia 2022. Dla klasy która uzyska najwięcej głosów, Dyrekcja SP1 Krzeszowice ufunduje nagrody. Link do ankiety znajdziecie poniżej. Zapraszamy do głosowania!!!

https://forms.office.com/r/Guvqderkpi