Klasa 3B: wycieczka do Krakowskiej Manufaktury Czekolady

Dla klasy 3b 10 stycznia 2022 powrót do Szkoły był nie tylko słodki, ale również okazał się doskonałą nauką i zabawą .

A wszystko to za sprawą wycieczki do Krakowskiej Manufaktury Czekolady. Tu dowiedzieliśmy się, gdzie i ile lat rośnie kakaowiec, jak powstaje kakao i czekolada oraz poznaliśmy tajniki powstawania czekoladowych słodkości.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, informującego jak wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów, uczniowie tworzyli dobrowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej. Na koniec wszyscy zostali pomalowani płynną czekoladą  – te czekoladowe tatuaże były dodatkowym radosnym akcentem.

Wycieczka była kreatywna, pełna wrażeń i nowych wiadomości – dobra zabawa i humor towarzyszyły wszystkim, a kto wie – być może któryś z uczestników wczorajszych warsztatów otworzy w przyszłości swoją własna, czekoladową cukiernię?

Opiekunami grupy byli Pani Katarzyna Wyznakiewicz oraz Pan Paweł Wiszniewski