Koło Turystyczne: Kraków znany czy nieznany?

19 lutego 2022r. wyjazd koła turystycznego miał nietypowy przebieg… otóż odwiedziliśmy Filharmonię Krakowską. Zachęcił nas do tego tytuł koncertu „Złota era Hollywood”. Niektórzy z nas w tym przybytku kultury byli po raz pierwszy, ale chyba nieostatni.  Muzyka (w mistrzowskiej interpretacji orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Stefana Plewniaka) z filmów: „Przygody Robin Hooda”, „Przeminęło z wiatrem”, „Casablanca”, „Amerykanin w Paryżu” i wreszcie „West Side Story” zmuszą wielu do zainteresowania się tymi oscarowymi dziełami. Rozmach interpretacji, piękno wnętrz odnowionego budynku FK pozwoliły nam zakosztować sztuki przez duże „Sz”.

Udając się na stację PKP i nie chcąc utracić doniosłego nastroju kontynuowaliśmy nasz rozwój kulturalny. Idąc Plantami odszukiwaliśmy: ślady baszt w murach miejskich, pomniki wybitnych Polaków (czy wiecie jakich?), ławki upamiętniające sławnych artystów i wreszcie poznawaliśmy ważne obiekty Królewskiego Miasta Krakowa leżące na trasie do stacji PKP.

Okazało się, że nawet budowle znane turystom zagranicznym dla niektórych z nas były zagadką ☹

Ten wyjazd przekonał nas, że możemy czuć się wyróżnieni, że mieszkamy tak blisko miasta, na które można spojrzeć oczami widzącymi więcej niż tylko sklepy, kawiarnie i inne przybytki znane z reklam.

Opiekun Koła Turystycznego: Pani Magdalena Małocha