Niezapomniany wieczór

10 marca 2022r. liczna reprezentacja naszej szkoły pojechała do Chorzowa na spektakl pt. „Zakonnica w przebraniu”. Musical oparty na filmie „Sister Act” obejrzeliśmy w mistrzowskim wykonaniu artystów Teatru Rozrywki. Oczywiście wielu z nas pamiętało tytułową postać graną przez Whoopi Goldberg, ale wcielenie się w tę rolę Pauliny Magaj nie odbiegało od pierwowzoru. Poza odtwórczynią głównej roli na uwagę zasługują: matka przełożona, Maria Robert, a nawet reporter i ….wielu, wielu innych. Pomimo dość dwuznacznej treści dzieła należy uwypuklić aspekt dotyczący przemiany człowieka pod wpływem dobrych wzorców – jeśli tylko ktoś potrafi mądrze wybierać i zauważa potrzeby innych.

Dodając do tego wspaniałą scenografię autorstwa Luigi Scoglio, choreografię Jarosława Stanieka oraz mistrzowskie kompozycje Alana Menkena, a wszystko wyreżyserowane przez Michała Znanieckiego, przy akompaniamencie orkiestry pod dyrekcją Mateusz Walacha – 180 minut spektaklu minęło jak jedna chwila.

Świat pełen koloru, wspaniałej muzyki, humoru sytuacyjnego i słownego pozwolił nam zapomnieć o trudach codzienności i zachęcił do aktywności ku lepszej przyszłości.