Dzień kolorowej skarpetki w świetlicy

21 .03.2022 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.
Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku , ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z chorymi. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób uczniowie ze świetlicy pokazali, że integrują się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Organizatorem akcji były Panie Anna Kulak i Greta Dębska