Klasy 2b i 2c w Bajce Pana Kleksa

W minioną środę uczniowie z klas 2 b i 2 c mieli okazję odwiedzić Bajkę Pana Kleksa – niezwykłe miejsce zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa. Kompleks mieści się w Katowicach, na terenie dawnej fabryki porcelany i podzielony jest na kilka całkowicie różnych stref i podstref tematycznych, pozwalającym na zróżnicowaną zabawę. Pierwszym etapem przygody
z Panem Kleksem było poznanie niezwykłego świata roślin i zwierząt oraz rozwiązanie przygotowanych zagadek w Rezerwacie Przyrody. Kolejno uczniowie udali się do „Krainy Szpaka Mateusza”, aby zmierzyć się z zadaniami z zakresu kulinariów oraz do „Psiego Raju”, gdzie poznali ciekawostki dotyczące poczciwych czworonogów. Na statku Pana Kleksa dzieci rozwijały swoje umiejętności manualne poprzez wiązanie dwóch rodzajów węzłów. Planeta Fantazja to niezwykłe ciekawy sposób na zapoznanie się z przestrzenią kosmiczną. Po wejściu na statek kosmiczny Voltan II dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości Układu Słonecznego, a gdy rozgościły się w fotelu Wielkiego Elektronika, znany ze wspomnianego filmu robot Silver sprawdzał wiedzę przybyłych gości
z zakresu odkryć kosmicznych. Po zajęciach tematycznych przyszedł czas na eksperymentowanie, które wzbudziło u uczniów ogromną radość i zaciekawienie. Na zakończenie pobytu w tym wspaniałym miejscu, dzieci miały okazję poszaleć w strefie Smart Kids Planet gdzie m.in. budowały ogromny dom z piankowych klocków, wykonywały kolorowe rysunki przy użyciu świecących prętek – skrętek, na powierzchni interaktywnego stołu projektowały park, czy też grały w piłkę nożną. Jak wszyscy pamiętamy Pan Kleks pokazywał swoim wychowankom, że szkoła nie musi być nudna – może być jak książkowa Akademia. W tym magicznym miejscu zachęcano dzieci do odkrywania świata, rozwijano wyobraźnię i twórcze myślenie. Głęboko wierzymy, że nauka poprzez zabawę połączona z twórczym eksperymentowaniem, zaowocuje kreatywnym podejściem do świata i da motywację do dalszego odkrywania dla wszystkich naszych uczniów.