Dzień Wiosny 2022

1 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy wyjątkowy dzień-Dzień Wiosny i Talent Show.
By przywitać trwającą już wiosnę… i pomachać na Do Widzenia Zimie, która zabłąkała się do nas, Szkolna Rada Uczniowska zaprosiła Wszystkich Uczniów szkoły do wspólnej zabawy. Na hali sportowej została zorganizowana  nie tylko Parada Postaci Bajkowych, ale również wyjątkowy Talent Show, w którym uczniowie prezentowali swoje artystyczne zdolności. Wyjątkowy w tym dniu był również wybór Jury. Otóż w jego skład wchodzili wszyscy uczniowie, którzy swój głos i zachwyt występami kolegów i koleżanek wyrażali gromkimi brawami.

Po przywitaniu i otwarciu uroczystości przez Pana Dyrektora Szkoły nastąpił korowód postaci z bajek. I tak mogliśmy spotkać i przywitać się z Księżniczkami, Rycerzami, Czerwonym Kapturkiem, Kubusiem Puchatkiem, Czarnoksiężnikiem, Króliczkami i wieloma innymi postaciami z zaczarowanego świata bajek… Odwiedziła nas również Cała Rodzina Smerfów(klasa II b). Barwne kreacje prezentowane były nie tylko przez uczniów, ale również przez wychowawców klas, którzy otrzymali gromkie brawa i zachwycili całą społeczność szkolną.


Bajkowy Korowód przeplatany był prezentacją wyjątkowych zdolności artystycznych uczniów. I tak nasz szkolny Talent Show rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klasy Ia Stolarski Leon i Godyń Leon,którzy zaśpiewali,a właściwie rapowali utwór Hej, tak Palion Ale, ale…Mogliśmy również podziwiać taniec akrobatyczny, grę na akordeonie, flecie, pianinie, gitarze, śpiew, ułożenie kostki Rubika w przysłowiowym „locie błyskawicy”,a także balet w wykonaniu Joanny Jaroń uczennicy klasy VIIIc. Swoje niezwykłe fotograficzne zdolności zaprezentowała nam również Zofia Styrylska uczennica klasy Vc przedstawiając swoją kolekcję zdjęć.Dużym zainteresowaniem cieszyło się modelarstwo prezentowane przez trio uczniów z klasy VIIa i VIId (Dudek Jan, Dudek Michał i Róg Mateusz). Na zakończenie apelu klasy VIII zatańczyły słynny i znany taniec- Belgijkę, który mimo „złośliwości sprzętu muzycznego” wykonali pięknie ukazując tym sposobem swój wspólny talent.
Jeszcze raz niezwykle dziękujemy wszystkim za udział, zwłaszcza uczniom, którzy przełamali się i postanowili zaprezentować swój talent.

Wystąpili następujący uczniowie:

Klasa Ia: Stolarski Leon, Godyń Leon-Rap

Klasa IIb: Kwarciak Ewa, Kira Kochan-akrobatyka
Klasa IIc: Marta Bylina- taniec akrobatyczny.

Klasa IIIb: Smutek Mateusz – akordeon; Zuzanna Nowak-flet

KlasaIVa: Tomasz Panek-recytacja; Przemysław Rutkowski- układanie kostki Rubika
Klasa IVb: Zofia Bener-akordeon; Kaja Orlik, Julia Szczebrzyńska – taniec akrobatyczny
Klasa IVc: Julia Chudziak, Aleksandra Życka, Zuzanna Bokwa, Olga Trojanowska-taniec akrobatyczny

Klasa Va i klasa IVc-Rap wspólne wykonanie utworu LEARN RAP stworzonego przez Pana Zenona Mąsiora
Klasa Vc: Krysia Więcek, Natalia Ostachowska-śpiew; Zofia Styrylska-fotografia; Kamil Cuber-sztuki walki zwane Capoeira

Klasa VIIa: Dudek Jan, Dudek Michał, Róg Mateusz- modelarstwo
Klasa VIId:Lila Soska, Natalia Ziębińska-gitara i śpiew, Anna Ciesielka -pianino i śpiew

Klasa VIIIa:Olga Wołodko-śpiew
Klasa VIIIc:Joanna Jaroń-balet

Prowadząca apel: Róża Drzewniak, Emilia Strzebońska
Oprawa muzyczna: Jan Spytkowski, Sojka Daniel


Z poważaniem Szkolna Rada Uczniowska