Finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego 2022

W dniu 6 maja 2022 nasza szkoła miała przyjemność gościć najlepszych młodych anglistów szkół podstawowych z klas 7-8 z naszej gminy. Osiemnastka finalistów reprezentowała szkoły podstawowe z Tenczynka, Woli Filipowskiej, Czernej, Ostrężnicy, Nowej Góry oraz SP2 i SP1 Krzeszowice.

Konkurs był podzielony na dwie części, test umiejętności językowych i wiedzy kulturoznawczej o Wielkiej Brytanii oraz część drugą w której finaliści mieli okazję zaprezentować w języku angielskim wybrany kraj członkowski Unii Europejskiej.

Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, szczególnie wyśmienite prezentacje, nienaganne merytorycznie oraz pełne faktów i ciekawostek, pokazały olbrzymie możliwości językowe i niezwykłą kreatywność wszystkich uczestników.

Jury w składzie: Pani Joanna Rzepecka-Kasprzyk (SP Nowa Góra oraz SP w Ostrężnicy), Pani Joanna Żak (SP w Tenczynku), Pani Elżbieta Krasowska (SP w Woli Filipowskiej), Pani Elżbieta Staszczuk (SP2 Krzeszowice), Anna Rak (SP Czerna), Agnieszka Hysanii-Mucha i Marcin Kliś (SP1 Krzeszowice) wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu.

  1. Dominika Soja – Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
  2. Natalia Bury – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach
  3. Michał Kolka – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego konkursu oraz wielkie brawa dla wszystkich uczestników za udział i godne reprezentowanie swoich szkół. Podziękowania należą się także nauczycielom i członkom jury za przygotowanie uczniów do konkursu. Cenne nagrody dla wygranych ufundowała Rada Miejska Krzeszowice.