Klasa 7B – Urzekające krajobrazy, miła atmosfera i wymarzona, turystyczna pogoda.

17 maja 2022r. my uczniowie klasy 7b pojechaliśmy w Pieniny. Już wczesny wyjazd (6.30) nastroił nas „bojowo” do odkrywania jednego z najpiękniejszych regionów naszego kraju.

Z Krościenka udaliśmy się historyczną drogą wzdłuż Dunajca w kierunku Szczawnicy, aby  zachwycając się atrakcjami przyrodniczo – architektoniczno – kulturowymi dotrzeć pod Sokolicę, skąd musieliśmy się przeprawić na drugą stronę Dunajca łodzią flisacką. Dalej podążając urokliwą ścieżką pieszo – rowerową (zwiedzając po drodze wystawę przyrodniczą prezentującą bogactwo Pienińskiego Parku Narodowego) dotarliśmy pod wyciąg na Palenicę, którym wyjechaliśmy na szczyt, aby ułatwić sobie dotarcie szczytami górskimi do wąwozu Homole. Podziwiając wspaniałą panoramę Tatr i poznając w makroskali organizmy charakteryzujące florę i faunę okolic poszliśmy niebieskim szlakiem … przed siebie. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie, dlatego (na szczęście)po drodze pożywiliśmy się zakupionymi w napotkanej na szlaku bacówce PRAWDZIWYMI oscypkami. Po zejściu, na podsumowanie spaceru, jakby tego było mało, udaliśmy się jeszcze do Rezerwatu Homole, aby doświadczyć piękna majestatu skał tego urokliwego miejsca. Zmęczeni i spragnieni cywilizacji busem pojechaliśmy do Szczawnicy, gdzie zjedliśmy co nieco, w tym słynne i pyszne lodu u „Jacaka”, napiliśmy się wody ze źródełka „Szymon”, pospacerowaliśmy po Parku Dolnym, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Krzeszowic – bez korków i innych niespodzianek drogowych.

Wychowawczyni klasy 7C – Magdalena Małocha.