Koło Turystyczne: Gdy niemożliwe staje się możliwe …….

Dzisiejsza (21 maja 2022r.) wyprawa koła turystycznego może zostać uznana jako splot miłych niespodzianek (niektórzy wręcz powiedzą – cudów).

Zaczęło się od porannego załamania pogody (krótko mówiąc – ulewy), ale przekonani, że dla wytrawnych turystów nie ma złej pogody, więc mimo wątpliwości budzących się w głowach rozsądnych osób, wyruszyliśmy do Regulic.

Tam już przy pięknej aurze pokonaliśmy 11 km trasę drezynami rowerowymi, zapoznając się z krajobrazami, historią i innymi atrakcjami urokliwej miejscowości. Gdy dotarliśmy na stację końcową, z wielką ochotą (?) udaliśmy się pieszo do stacji PKP w Woli Filipowskiej. Wybraliśmy oczywiście szlak przez Puszczę Dulowską, gdzie po drodze zatrzymaliśmy się przy planie filmowym serialu „Barbarzyńcy”, aby na chwilę przenieść się w wyobraźni w odległe czasy i miejsca.

Kontynuując spacer dowiedzieliśmy się (z aplikacji GPS), że nie mamy szans zdążyć na pociąg, którym zamierzaliśmy wrócić do Krzeszowic. Ale dla nas … nie ma rzeczy niemożliwych, więc nadając odpowiednie tempo, wyszukując intuicyjnie odpowiednich skrótów wpadliśmy na stację tuż przed przyjazdem naszego pociągu.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i dobrych humorów wróciliśmy do domów. Oczywiście czekamy na kolejną emocjonującą wyprawę – już za miesiąc 🙂

Opiekunami Koła Turystycznego są Panie: Magdalena Małocha oraz Agnieszka Ostachowska.