Klasa 1a i 1c w wiosce indiańskiej „Arapaho”

17 maja 2022 r. klasa 1a i 1c wybrały się na wyprawę do wioski indiańskiej „Arapaho” w Zalasiu. Pomimo wczesnej godziny porannej  humory nam dopisywały. Pełni ciekawości tradycji i obrzędów indiańskich udaliśmy się  na wyprawę. W wiosce przywitał nas wódz Indian, który przekazał nam podstawowe zwroty i zasady indiańskie. Atrakcji było bez liku. Zdobywaliśmy indiańskie odznaki, pokonywaliśmy zadania sprawnościowe. Nie obeszło się bez szukania złota, strzelania z łuki i wspinaczki po linie. Poznaliśmy legendy i wierzenia indiańskie. Po intensywnych zajęciach był czas na posiłek przy ognisku. W drodze powrotnej zawitaliśmy do „Zamkowej zagrody” w Rudnie, gdzie karmiliśmy i podziwialiśmy ciekawe odmiany zwierząt  hodowlanych. Po tak wielu atrakcjach, zmęczenia, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.