Co warto wiedzieć o chorobach nowotworowych?

31 maja 2022r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach pt. Wyprzedzić raka”.

W naukowy, ale przystępny sposób dowiedzieli się w jaki sposób dochodzi do powstania nowotworów oraz jakie są ich przyczyny. Poznając statystyki dotyczące częstotliwości i rodzajów występowania chorób nowotworowych skłonieni zostali do precyzyjnego zainteresowania się sposobami ich zapobiegania – co przy wszędobylskiej reklamie jest szczególnie trudne, ale …

Dotarło chyba do większości, że informacje zdobywane na lekcjach, szczególnie te informujące o aktywnym trybie życia, zdrowym żywieniu oraz profilaktycznych badaniach, powinny być wykorzystywane w codziennym życiu.

Można mieć nadzieję, że świadomość (wiedza) pozwoli uczestnikom tego wartościowego spotkania mądrze selekcjonować informacje docierające do nich z mediów (w tym internetu).

Okazuje się, że wiele problemów zdrowotnych pojawia się „na własne życzenie”, gdy ktoś (reklamodawca) manipuluje ludźmi lekceważącymi rzetelną wiedzę naukową.

Nauczyciel biologii: Pani Magdalena Małocha