Wycieczka nad morze klas ósmych

W dniach 29.05 – 04.06.2022 klasy 8d, 8c oraz kilka osób z 8a i 6a spędzały czas we Władysławowie i okolicy. Podczas tego tygodnia zwiedziliśmy Władysławowo, port, aleję gwiazd sportu, plażę. Na  Helu odwiedziliśmy  fokarium, port, Muzeum Obrony Wybrzeża. W Gdańsku zwiedziliśmy Westerplatte,  Pan Ciężki przybliżył uczniom historię tego miejsca. Następnie spacerowaliśmy po gdańskiej starówce. Kolejnym punktem naszego programu była Gdynia gdzie podziwialiśmy ciekawe gatunki zwierząt morskich w Akwarium Gdyńskim, następnie w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zapoznaliśmy się z historią ORP Błyskawica. Spędziliśmy bardzo intensywny tydzień podczas którego poznaliśmy historię i piękno naszego wybrzeża.

Opiekunami grupy była Pani Agnieszka Ostachowska oraz Pan Jarosław Ciężki.