Nauka i zabawa przez cztery pory roku

22 czerwca 2022r. poświęciliśmy w naszej szkole obchodom Dnia Ziemi (przeniesionym z 22 kwietnia) pod hasłem „Cztery pory roku”.

Każda klasa rozwiązywała zadania z j. polskiego, matematyki i języka angielskiego, przygotowała piosenkę i układ taneczny oraz wykonała makietę symbolizującą wybraną porę roku. Ponadto zwiedziliśmy wystawy: historyczną i  biologiczną, a także uczestniczyliśmy w prezentacjach geograficznych, chemicznych i fizycznych, na których zapoznaliśmy się z wydarzeniami lub zjawiskami przypisanymi do różnych okresów roku kalendarzowego.

Sportowo mieliśmy możliwość rozegrać konkurencje ćwiczące różne aktywności fizyczne ważne na wiosnę, w lecie, jesieni i zimie.

Na zakończenie zaprezentowaliśmy przygotowane tańce i piosenki, które wprowadziły nas tanecznym krokiem (do walców: Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, Emila Waldteufela i Jana Straussa) i ze śpiewem na ustach w nastrój wakacyjny.

Dzień ten obfitujący w moc wydarzeń pozwolił uruchomić pokłady kreatywności tkwiące w uczniach, zaprezentować ukryte(?) talenty, jak też pokazać radość wspólnej zabawy.