Muzyczna podróż w czasie i przestrzeni, czyli wieczór w NOSPR w Katowicach

6 października 2022r. mieliśmy przyjemność być na koncercie w najpiękniejszej sali koncertowej w Polsce – siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Sam obiekt oraz jego otoczenie pozwala doświadczyć wspaniałych wrażeń, a jeśli dodamy do tego jeszcze artystów o światowym poziomie i repertuar pretendujący do Nagrody Nobla (gdyby w tej dziedzinie ją przyznawano), to wieczorny pobyt w tym przybytku kultury należy uznać za bardzo udany.

Wysłuchaliśmy 3 utworów: „Taniec zemsty” z baletu „Medea” (starożytność i groza śródziemnomorska),

Koncert fortepianowy F-dur G. Gershwina (amerykańskie rytmy taneczne 20 lat XX wieku)

oraz I Symfonię J. Brahmsa (opartą na szwajcarskich motywach XIX-wiecznych).

2 godziny obcowania z muzyką klasyczną wraz z fascynującym popisem na bis Rudolfa Buchbindera (mistrzowska transkrypcja walców J. Straussa) pozwoliło uczestnikom oderwać się od codziennych problemów zapewniając wręcz świąteczne uniesienia.

Liczymy na kolejny piękny wieczór – już 5 listopada – tym razem w Filharmonii Krakowskiej (szczegóły u MM)

Zapraszamy – są ostatnie wolne miejsca 🙂