14.10.2022 – Święto Edukacji Narodowej (galeria zdjęć)

14 października tradycyjnie w całej Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczystości zostały połączone z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych. W tym szczególnym dniu, w obecności zaproszonych rodziców i gości, dzieci złożyły swoje uroczyste ślubowanie oraz zaprezentowały przepiękny program artystyczny przygotowany przez Panie wychowawczynie – Annę Kitkę, Katarzynę Wyznakiewicz, Beatę Podgórską wraz z Panią Dominiką Konarską i Panem Zenenem Mąsiorem. Chór szkolny pod batutą Pani Agnieszki Żak, zapewnił piękną oprawę muzyczną, a uzdolnione artystycznie dzieci pod opieką Pani Anny Wentrys-Kurdziel wykonały imponującą scenografię. Pan Dyrektor Sławomir Burek z dumą pasował na uczniów naszej szkoły wszystkie dzieci z klas pierwszych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Pan Burmistrz Gminy Krzeszowice Witold Kulczycki, były absolwent naszej szkoły, który został uhonorowany statuetką Złotego Adasia.  

Po uroczystości ślubowania pierwszoklasistów, miało miejsce równie ważne wydarzenie,  otwarcie nowo powstałej Siłowni Adasia, umiejscowionej przed Szkołą Podstawową nr 1. Podniosłego przecięcia wstęgi dokonał Pan Witold Kulczycki wraz z Panią Anną Kurdziel, nauczycielką naszej szkoły, której zaangażowanie i wysiłek doprowadziły do realizacji projektu. Warto również podkreślić inauguracyjny instruktaż możliwości jakie oferują nowe urządzenia sportowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach . Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywności fizycznej wraz z Siłownią Adasia. 

Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz osobom związanym z polską edukacją życzymy wielu pięknych chwil na długiej i trudnej, lecz niezwykłej przygodzie ze szkołą. 

SP1 Krzeszowice