Zagranica w zasięgu ręki – cz.II – MALEDIWY

15 października 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę pociągiem do Jaworzna. Ze stacji Jaworzno Ciężkowice spacerkiem dotarliśmy do GEO PARKU, w którym zapoznaliśmy się z planetami układu słonecznego i informacjami na temat życia biologicznego i ciekawostkami geologicznymi tego niezwykle urokliwego zakątka.

Zachwyciliśmy się widokami z góry (zbiornika wodnego przeznaczonego dla profesjonalistów nurkowania), a następnie pospacerowaliśmy po pomostach na zbiorniku „Wydry”, spełniając marzenia o chodzeniu „po wodzie”.

Kolejnym miejscem godnym odnotowania jest powstający tutaj park dendrologiczny, gdzie mogliśmy przekonać się o wielkiej różnorodności drzew i krzewów polskich i egzotycznych.

W drogę powrotną udaliśmy się do Jaworzna Szczakowej, skąd pociągiem wróciliśmy do Krzeszowic.

Stwierdzamy autorytatywnie, że Polskie Malediwy w scenerii złotej polskiej jesieni śmiało mogą konkurować z ich odpowiednikiem na Oceanie Indyjskim.

Najbliższa wyprawa piechotą do Paryża – już za miesiąc.

Zapraszamy ?

Opiekunkami Koła Turystycznego są Panie Magdalena Małocha oraz Agnieszka Ostachowska