Klasa 8B – wycieczka do Warszawy

W dniach 11 – 13 października 2022r. odwiedziliśmy Warszawę. Przekonaliśmy się, że historia pięknie przeplata się tam z nowoczesnością i obydwie strony potrafią zachwycić.

Pewnie jak większość turystów odwiedziliśmy: Łazienki Królewskie, Wilanów (a tam nawet znaleźliśmy ślady rodu Potockich), Stare Miasto, Ogrody Zamkowe, Plac Piłsudskiego (i zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza), Pałac Kultury i Nauki, Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, a nawet Bulwary Wiślane nocą. Mając za przewodnika pasjonata i wielkiego miłośnika stolicy dowiedzieliśmy się o wielu fascynujących ciekawostkach, które nie każdy turysta mógłby posiąść. Trudno powiedzieć co zrobiło największe wrażenie, gdyż każdy typował inną atrakcję. Niemniej jednak na pewno w pamięci zostanie „oryginalny, międzywojenny” kataryniarz – pan Jan, który nie dość, że pięknie opowiedział nam o swojej pracy to jeszcze zagrał i zaśpiewał piękną piosenkę zgodną z naszym życzeniem.

Także podróż do i z Warszawy była miłym doświadczeniem (z niezawodnym i wyrozumiałym kierowcą, panem Markiem), gdyż jadąc do stolicy zachwycaliśmy się pięknem krajobrazów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego – w uroczej złotopolskojesiennej scenerii, a wracając mogliśmy podziwiać te miejsca w nocnej odsłonie.

Uczniowie klasy 8b pod opieką pani Małgorzaty Kodury i Magdaleny Małochy