Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zebrała się na hali, aby wspólnie uczcić Święto Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez  uczniów klas VIII C,  III B oraz chór szkolny. Młodzi artyści  przypomnieli nam, że nasi przodkowie przez ponad sto lat marzyli o wolnej Polsce i za nią tęsknili. Nie wahali się walczyć i umierać, abyśmy mogli mieszkać we własnym kraju. Dziś często o tym zapominamy. Sądzimy, że wolność dana jest nam raz na zawsze i nikt ani nic nam jej nie odbierze. Zapominamy, że powinniśmy o tę wolność dbać, pielęgnować ją i szanować.

Pani Renata Ciężka, Pani Ewa Mastalerz, Pan Jarosław Cieżki, Pani Anna Wentrys-Kurdziel, Pani Agnieszka Żak i Pan Zenon Mąsior

Zdjęcia: Marcin Kliś