Zimowa wyprawa do Paryża – cz.III wycieczek pod hasłem „zagranica w zasięgu ręki”

19 listopada 2022r., ciesząc się wspaniałą zimową aurą, byliśmy w Paryżu (koło Nowej Góry).

Szukając wieży Eiffla natknęliśmy się na równie imponującą wieżę telefonii komórkowej, pod którą nie omieszkaliśmy omówić podobieństw i różnic z jej francuską odpowiedniczką.

Udając się w drogę powrotną do szkoły obraliśmy kierunek przez Filipowice, Miękinię i Nową Wieś.

Wędrując romantycznym leśnym traktem, natknęliśmy się na uczestników polowania na dziki, prowadzonego przez miejscowy oddział koła łowieckiego, dbającego o stan naszych pól i ogrodów. Przy okazji rozmawiając z jednym z łowczych dowiedzieliśmy się o sposobach wykorzystania odstrzelonych zwierząt. Równocześnie powtórzyliśmy sobie wiadomości z lekcji biologii, dotyczące profilaktyki odzwierzęcych chorób pasożytniczych (włosienicy i motylicy).

Całą drogę towarzyszyły nam opady białego puchu, więc zatrzymawszy się pod centrum konferencyjnym w Miękini nie odmówiliśmy sobie zrobienia bałwanka śniegowego (pierwszego w tym sezonie zimowym), natomiast na trasie wzdłuż łanów skoszonej i nieskoszonej kukurydzy stoczyliśmy niejedną bitwę na śnieżki.

W dobrych humorach i …  troszeczkę zmęczeni, po 12 km, wróciliśmy do szkoły.

Na szczęście kolejna wycieczka już za miesiąc ?

Możliwość komentowania została wyłączona.