Koło biologiczne – Artystyczna wycieczka przyrodnicza

13 grudnia 2022r. odwiedziliśmy Galerię Sztuki „Kamienny Kwiatek” w Nawojowej Górze. Już droga prowadząca do tego miejsca kultury zachęcała do zastanowienia się nad czekającymi nas atrakcjami. Znaki ostrzegawcze zwierząt takich jak: słoń, guziec, kiwi, kangur … dawały do myślenia. Serdecznie powitani przez właścicielkę p. Dagmarę Kwiatek, zapoznaliśmy się z pięknymi fotografiami i obrazami poświęconymi wspaniałym krajobrazom miejsc odwiedzanych przez właścicieli Galerii. Ponadto zobaczyliśmy jak można wykorzystać dary natury (owoce brzozy!) do stworzenia ciekawej kompozycji plastycznej. Od teraz dla nas już nie istnieje pojęcie „śmieć”, bo okazuje się, że wszystkiemu można dać drugie życie.

Głównym jednak celem naszej wycieczki było zapoznanie się z prezentacją zdjęć przygotowanych w ramach wystawy: ”Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody”. Specjalnie przygotowany pokaz ok.200 zdjęć dla wielu stanie się inspiracją do szukania ciekawych obiektów przyrodniczych, godnych uwiecznienia na kliszy fotograficznej. Ponadto zadziwiające czasami pozy i … miny zwierząt wyzwalały w nas kreatywność w nadawaniu ciekawych tytułów wyrażających nasze przemyślenia i skojarzenia, jak np. „Orkiestra pod batutą…” (o pingwinach), „Żywy most dla … „ (o żółwiach), „Tańczące primabaleriny” (o kondorach), „Poeta – mówca” (o gibbonie) i wiele innych.

Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w tym urokliwym miejscu ?

Opiekunem Koła Biologicznego jest Pani Magdalena Małocha.