Konkurs fotograficzny „W ułamku sekundy – Martwa natura”

VI edycja konkursu „W ułamku sekundy” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Martwa natura”. Inspiracje XVII-to wiecznym malarstwem niderlandzkim. 

Celem tegorocznej edycji konkursu „W ułamku sekundy – Martwa natura” jest inspirowanie się dziełami niderlandzkich malarzy z XVII wieku i utrwalenie na fotografii zgodnie z definicją martwej natury zbiorów stałych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycje.

Termin martwa natura zrodził się w XVII-to wiecznej Holandii, gdzie tamtejsi malarze zaczęli na płótnach malować nieożywione obiekty, takie jak kwiaty, owoce, warzywa, różnego rodzaju naczynia, instrumenty muzyczne itp.. 

Chcemy by autorzy fotografii, wzorując się na tych mistrzach spróbowali na zdjęciach uwiecznić ciekawą kompozycję. Zachęcamy do artystycznego ujęcia tematu. Na koniec przytaczamy słowa fotografika Bena Linga:

„Nic się nie rusza i masz całkowitą kontrolę. To fantastyczne wyzwanie dla umiejętności tworzenia kompozycji, ponieważ pozwala całkowicie skupić się na formie i  przyjemnym ułożeniu różnych form w kadrze.”

Czekamy na pełne ekspresji artystycznej, ciekawe kompozycyjnie prace! 

Na zdjęcia czekamy do 21 kwietnia 2023 r. Każdy autor może nadesłać 3 różne kompozycje. 

Informacje i regulamin także na: https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1131-konkurs-w-ulamku-sekundy-martwa-natura  

Link do karty zgłoszeniowej: https://forms.gle/cH5Ngeq1d7HZRiQs6

Dodatkowe informacje u Pani Anny Wentrys-Kurdziel