Konkurs plastyczny pt. „Kwiaty w szarości”

Zapraszamy do udziału w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym 

KWIATY W SZAROŚCI

Kwiaty otaczają nas wokół, są wszędzie: w ogrodach, na polach, w lasach, zakwitają na miejskich trawnikach i skwerach, są w naszych domach. Są delikatne i piękne. Dostarczają zachwytów, upiększają nasze otoczenie choć żyją krótko. Spotykamy kwiaty: żywe i sztuczne. Sztuczne – są coraz to lepszą imitacją prawdziwych, mogą „żyć” długo, ale nawet najpiękniejsza imitacja zawsze pozostanie oszustwem. Żywe – choć ich czas trwa krótko, rozkwitają urzekając nas swoim pięknem i zapachem, a następnie więdną po to, aby dać owoc czyli nowe życie. Pomimo tego, że kwiaty są wielobarwne, kolorowe, zamieńcie te kolory na szarości i stwórzcie pracę pod tytułem „Kwiaty w szarości”. Być może właśnie poprzez wykonanie rysunku czy fotografii utrwalimy te najpiękniejsze ulotne dary natury. 

Spróbujcie przenieść swoje refleksje posługując się bogactwem czerni, szarości i bieli. Nie używamy koloru.

  • Technika prac : 

– rysunek (może być wykonany ołówkiem, czarnym tuszem, pisakiem, kredkami różnego typu, węglem lub suchym pastelem ),
– malarstwo, collage
– grafika (warsztatowa, komputerowa),
– fotografia,

  • Format prac : od A4 do A3
  • Praca powinna mieć przyklejone na odwrocie OŚWIADCZENIE wypełnione przez rodzica/prawnego opiekuna stanowiące Załącznik nr 1

Prace należy składać do 28 lutego 

w sekretariacie SP nr 1 w Krzeszowicach 

lub u A.Wentrys-Kurdziel