KOŁO TURYSTYCZNE NA TROPACH POTOPU SZWEDZKIEGO

Pomimo niepokojących zapowiedzi dotyczących pogody (z przewidywanymi wiatrami i opadami) odważnie 18 lutego 2023r. udaliśmy się Drogą Szwedzką, łączącą Krzeszowice z ważnym miastem – ośrodkiem przemysłu wydobywczego srebra oraz rud cynku i ołowiu – Nową Górą. Leśna trasa prowadzącą przez Górę Bartlową, następnie wśród pól Miękini z pięknym widokiem na zamek w Rudnie oraz panoramę Beskidów i Tatr dostarczyła uczestnikom wyprawy niezapomnianych wrażeń. Szczególnym wyzwaniem stała się powrotna podróż, którą chyba nikt rozsądny nie odważyłby się przejść, ale dla żądnych przygód członków naszego koła stała się wspaniałą atrakcją, połączoną z odkrywaniem nowych tras. Udało nam się dojść (pomimo wątpliwości niewierzących w powodzenie tej eskapady) do głównej drogi i szczęśliwie dotarliśmy z powrotem na miejsce rozpoczęcia naszej wycieczki. Nawet pogoda była naszym sprzymierzeńcem, gdyż deszcz zaczął padać dopiero po naszym powrocie.

Nowe przygody … już za miesiąc.

Opiekunami Koła Turystycznego są Panie Magdalena Małocha oraz Agnieszka Ostachowska