TANECZNA MUZYKA W FILHARMONII – wieczór 18 lutego 2023r.

Słynne włoskie karnawały to nie tylko domena Wenecji, ale też Neapolu, Paryża i Rzymu o czym mogliśmy się przekonać słuchając koncertu poświęconego muzyce Hectora Berlioza, Camilla Saint-Saensa, Bohuslava Martinu i Georga Geshwina.

Uwertura „Karnawału Weneckiego” wprowadziła nas w nastrój masek i dobrej zabawy. Utwór „Havanaise” umożliwił docenienie kunsztu wirtuoza skrzypiec Pawła Wajraka, którego większość słuchaczy nazwała drugim Paganinim. Z kolei „Szach królowi” pozwolił wszystkim świetnie bawić się przy zróżnicowanych rytmach, począwszy od marsza, przez walc, boston, aż po foxtrot i blues. Natomiast na zakończenie koncertu przenieśliśmy się do Paryża, po którym w jazzowych rytmach oprowadził nas Amerykanin (w utworze „Amerykanin w Paryżu”).

Czas spędzony w Filharmonii Krakowskiej, podobnie jak wieczorny spacer przez stołeczne miasto Kraków, możemy uznać za piękne zakończenie tegorocznego karnawału.

Organizatorem wycieczki była Pani Magdalena Małocha