WALKI ZE SMOGIEM – ciąg dalszy

27 marca 2023r. klasy 8 uczestniczyły w warsztatach dotyczących czystości powietrza. Zajęcia przygotowane i poprowadzone przez Fundację Aktywnej Edukacji pozwoliły zapoznać się z zagrożeniami jak człowiek przyczynia się do pogorszenia stanu atmosfery. Uczniowie bardzo rzeczowo przedstawiali swoje obserwacje i doświadczenia życiowe, jednak dane naukowe przekonały wszystkich o konieczności zaangażowania się w walkę o ograniczenie emisji trucizn uwalnianych do powietrza. I tak kolejny raz apelujemy:

– jeśli to możliwe wymieńmy piece starej generacji na nowe

– nie spalajmy w piecach śmieci, ani węgla złej jakości

– wykorzystujmy do spalania w kominkach wyłącznie suche drewno

– ograniczmy dojazdy do szkoły samochodami

– zadbajmy o oszczędność energii elektrycznej.

Jeśli chcemy zdrowiej i dłużej żyć, najwyższy czas, zmienić swoje złe przyzwyczajenia!