Finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego 2023

Dnia 09 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 7-8 szkoły podstawowej pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i rozpoznawanie talentów językowych oraz motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych.

W tegorocznej edycji do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych uczniów ze szkół naszej gminy. Konkurs był podzielony na dwie części, test wiedzy kulturoznawczej dotyczącej Londynu oraz prezentacja multimedialna dotycząca wybranego aspektu brytyjskiej stolicy. 

Należy podkreślić, iż poziom jaki prezentują uczniowie z roku na rok wzrasta. W tym roku poziom ten był bardzo wysoki. 

Jury w składzie: Pani Małgorzata Standera (SP w Filipowicach), Pani Edyta Kania Pani Ilona Marszałek, Pan Tomasz Paluch (SP w Nawojowej Górze), Pan Zenon Mąsior (SP1 Krzeszowice) wyłoniło tegorocznych zwycięzców.

Miejsce I Maja Turlej (Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze)

Miejsce II Mikołaj Cekiera (Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach)

Miejsce III ex aequo Marta Labocha (Szkoła Podstawowa w Tenczynku) oraz Blanka Kornecka (Szkoła Podstawowa w Tenczynku)

Wyróżnienia otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach – Antoni Dębicki z klasy 7A oraz Maciej Rabijasz z klasy 8C oraz uczeń Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze – Damian Obora.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w nauce! Podziękowania należą się także nauczycielom i członkom jury za przygotowanie uczniów do konkursu. Cenne nagrody dla wygranych ufundowała Rada Miejska Krzeszowice. 

Organizacja konkursu – Pani Greta Dębska, Pani Agnieszka Mucha, Pan Zenon Mąsior oraz Pan Marcin Kliś