Z przyjemnością ogłaszamy wyniki VIII Gminnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach.
Partnerem konkursu jest LO Krzeszowice
Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 130 fotografii nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Krzeszowice. Uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że potrafią w niezwykle wrażliwy i twórczy sposób opowiadać historie człowieka i przyrody zamknięte w jednym kadrze.
Po wnikliwej analizie prac Jury wyłoniło laureatów oraz autorów wyróżnionych fotografii.
Kategoria I – klasy I–III szkół podstawowych (laureaci)
I miejsce- Nadia Zaremba „Wiosenne marzenie” Szkoła Podstawowa w Sance
II miejsce – Wojciech Cisek „Bratek i kwiatek” Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach
III miejsce – Kalina Pominkiewicz „Kalina w kalinę wpisana” SP1 Krzeszowice
Wyróżnienie – Adam Filipek „Zaplątane marzenia” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach
Wyróżnienie – Michał Pszczółkowski „Mały ogrodnik” SP1 Krzeszowice
Kategoria II – klasy IV–VIII szkół podstawowych (laureaci)
I miejsce – Diana Komor „Latające nutki natury” SP1 Krzeszowice
II miejsce – Mikołaj Zając „Cała w kwiatach” SP w Sance
III miejsce – Aleksandra Gadowska „Magiczna kula kwiatów SP1 Krzeszowice
Wyróżnienie – Milena Redlarska „Stokrotka” SP1 Krzeszowice
Wyróżnienie – Helena Galos „Pełna radości” SP Sanka
Kategoria III – szkoły ponadpodstawowe (laureaci)
I miejsce – Daniel Komor „Szept lata” LO Krzeszowice
II miejsce – Jan Zelin „Przystanek na końcu świata” LO Krzeszowice
III miejsce – Krystyna Więcek „Złapana na marzeniu LO Krzeszowice
Wyróżnienie – Zofia Styrylska „Szept zieleni” LO Krzeszowice
Wyróżnienie – Wiktoria Knapik „W objęciach lasu” LO Krzeszowice
Nagrody specjalne:
Grand Prix Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie:
Kat. I – III
Nadia Zaremba – „W objęciach natury” SP Sanka
Kat. IV – VIII
Róża Mól – „Iść w stronę słońca Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku
Kat. szkoły ponadpodstawowe
Wiktoria Knapik – „W objęciach lasu” LO Krzeszowice
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Wyróżnienie Dyrektora SP1 w Krzeszowicach
Krzysztof Ziembański – „Tam gdzie prowadzi serce” ZPO Miękinia
Grand Prix Jury
Martyna Redlarska – „Przyroda przetrwa” SP1 Krzeszowice
Dziękujemy za pasję, kreatywność oraz wrażliwość, które znalazły odzwierciedlenie w nadesłanych fotografiach.
Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja wystawy pokonkursowej odbędą się podczas Gali Finałowej 23 czerwca 2026 r. o godz. 10.00 w Brandysówce w Dolinie Będkowskiej.
Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Krakowskiego Elżbiety Burtan Powiat Krakowski
Patronat nad konkursem objęli:
• Burmistrz Gminy Krzeszowice • Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach • Komisja Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach Gmina Krzeszowice
Pracownia Imaginarium Barbara Dec
Patronat merytoryczny:
Sekcja Dokumentacji Fotograficznej KNL UR
Patroni medialni:
Sponsorzy:
Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach
Holcim Kopalnie Odkrywkowych Surowców Drogowych w Rudawie
MOSUR w Rudawie
Zdjęcia laureatów I – IIII https://photos.app.goo.gl/mTvZPfqxxtcgN2gj8
Zdjęcia laureatów IV – VIII https://photos.app.goo.gl/nSEjgbEU9cWU4E2c9
Zdjęcia laureatów szkoły ponadpodstawowe https://photos.app.goo.gl/DnoedqmeudPKL3Ta6
Zdjęcia wszystkich uczestników I – III https://photos.app.goo.gl/7imrUmUHu9HwUTrRA
Zdjęcia wszystkich uczestników IV – VIII https://photos.app.goo.gl/cAbGu941Emcewr8M9
Zdjęcia wszystkich uczestników szkoły ponadpodstawowe https://photos.app.goo.gl/8tFZXd93xoudF79R9