Wyniki VIII Gminnego Konkursu Fotograficznego „Portret z przyrodą w tle. Opowiedz historię człowieka z naturą dopisaną do kadru”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki VIII Gminnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach.

Partnerem konkursu jest LO Krzeszowice

Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 130 fotografii nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Krzeszowice. Uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że potrafią w niezwykle wrażliwy i twórczy sposób opowiadać historie człowieka i przyrody zamknięte w jednym kadrze.

Po wnikliwej analizie prac Jury wyłoniło laureatów oraz autorów wyróżnionych fotografii.

Kategoria I – klasy I–III szkół podstawowych (laureaci)

I miejsce- Nadia Zaremba „Wiosenne marzenie” Szkoła Podstawowa w Sance

II miejsce – Wojciech Cisek „Bratek i kwiatek” Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach

III miejsce – Kalina Pominkiewicz „Kalina w kalinę wpisana” SP1 Krzeszowice

Wyróżnienie – Adam Filipek „Zaplątane marzenia” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach

Wyróżnienie – Michał Pszczółkowski „Mały ogrodnik” SP1 Krzeszowice

Kategoria II – klasy IV–VIII szkół podstawowych (laureaci)

I miejsce – Diana Komor „Latające nutki natury” SP1 Krzeszowice

II miejsce – Mikołaj Zając „Cała w kwiatach” SP w Sance

III miejsce – Aleksandra Gadowska „Magiczna kula kwiatów SP1 Krzeszowice

Wyróżnienie – Milena Redlarska „Stokrotka” SP1 Krzeszowice

Wyróżnienie – Helena Galos „Pełna radości” SP Sanka

Kategoria III – szkoły ponadpodstawowe (laureaci)

I miejsce – Daniel Komor „Szept lata” LO Krzeszowice

II miejsce – Jan Zelin „Przystanek na końcu świata” LO Krzeszowice

III miejsce – Krystyna Więcek „Złapana na marzeniu LO Krzeszowice

Wyróżnienie – Zofia Styrylska „Szept zieleni” LO Krzeszowice

Wyróżnienie – Wiktoria Knapik „W objęciach lasu” LO Krzeszowice

Nagrody specjalne:

Grand Prix Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie:

Kat. I – III

Nadia Zaremba – „W objęciach natury” SP Sanka

Kat. IV – VIII

Róża Mól – „Iść w stronę słońca Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku

Kat. szkoły ponadpodstawowe

Wiktoria Knapik – „W objęciach lasu” LO Krzeszowice

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Wyróżnienie Dyrektora SP1 w Krzeszowicach

Krzysztof Ziembański – „Tam gdzie prowadzi serce” ZPO Miękinia

Grand Prix Jury

Martyna Redlarska – „Przyroda przetrwa” SP1 Krzeszowice

Dziękujemy za pasję, kreatywność oraz wrażliwość, które znalazły odzwierciedlenie w nadesłanych fotografiach.

Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja wystawy pokonkursowej odbędą się podczas Gali Finałowej 23 czerwca 2026 r. o godz. 10.00 w Brandysówce w Dolinie Będkowskiej.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Krakowskiego Elżbiety Burtan Powiat Krakowski

Patronat nad konkursem objęli:

• Burmistrz Gminy Krzeszowice • Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach • Komisja Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach Gmina Krzeszowice

Nadleśnictwo Krzeszowice

Pracownia Imaginarium Barbara Dec

Patronat merytoryczny:

Wydział Leśny UR Kraków

Sekcja Dokumentacji Fotograficznej KNL UR

Patroni medialni:

dziennikpolski24.pl

Magazyn Krzeszowicki

Sponsorzy:

Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach

Holcim Kopalnie Odkrywkowych Surowców Drogowych w Rudawie

MOSUR w Rudawie

Piksel Studio

Zdjęcia laureatów I – IIII https://photos.app.goo.gl/mTvZPfqxxtcgN2gj8

Zdjęcia laureatów IV – VIII https://photos.app.goo.gl/nSEjgbEU9cWU4E2c9

Zdjęcia laureatów szkoły ponadpodstawowe https://photos.app.goo.gl/DnoedqmeudPKL3Ta6

Zdjęcia wszystkich uczestników I – III https://photos.app.goo.gl/7imrUmUHu9HwUTrRA

Zdjęcia wszystkich uczestników IV – VIII https://photos.app.goo.gl/cAbGu941Emcewr8M9

Zdjęcia wszystkich uczestników szkoły ponadpodstawowe https://photos.app.goo.gl/8tFZXd93xoudF79R9

Skip to content