Listopad, 2019

21.11.2019: W kopalni soli w Bochni

W dniach 21 do 22 listopada klasy drugie uczestniczyły w niecodziennej wycieczce do kopalni soli w Bochni. W godzinach popołudniowych zjechały do podziemi kopalni, gdzie spędziły noc. Korzystając z walorów zdrowotnych panującego tam mikroklimatu uczestniczyły w licznych atrakcjach. Zwiedzały trasę turystyczną, poznały legendy górnicze, świetnie bawiły się na boisku sportowym oraz podczas zabawy tanecznej . Dla niektórych była to pierwsza noc poza domem, więc taka wyprawa okazała się nowym, ciekawym doświadczeniem.

14.11.2019: Fundacja Moniki Pyrek w naszej szkole

14 i 15.11.2019 na hali sportowej naszej szkoły odbywają się Altrnatywne Lekcje WF-u zorganizowane przez Fundację Moniki Pyrek. Jak co roku nasi uczniowie chętnie korzystają ze sportowych atrakcji. Podczas ćwiczeń na poszczególnych stanowiskach sprawdzają swoją szybkość, siłę, celność, spostrzegawczość i koordynację. Za rok też chętnie weźmiemy udział w tak atrakcyjnej lekcji wf-u.

14.11.2019: Kiermasz Szkolny z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, uczniowie klasy VI A wraz z rodzicami oraz z wychowawcą, Panią Anną Wentrys-Kurdziel, zorganizowali kiermasz, którego dochód został przeznaczony na pomoc w walce z tą chorobą jednemu z uczniów naszej szkoły. W trakcie przerw szkolnych w dzisiejszym dniu, nasi uczniowie mogli zakupić zdrowe oraz słodkie przekąski, wyborne ciasta domowej roboty i odżywcze soki owocowe. Popyt na smakołyki przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów tej pięknej inicjatywy. Kolejka po „małe co nieco” sięgała prawie do drzwi wejściowych naszej uczelni. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie szczytnej akcji charytatywnej.

12.11.2019: Teatrzyk Kamishibai

12 .11 nasza świetlica gościła panią Ewę Bandyk – pracownika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań w formie teatrzyku Kamishibai.

Teatrzyk Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści „Czerwony Kapturek” i „Groszki”.

Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wykonali prace plastyczne związane z baśniami. Oglądać je można w Galerii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach.

08.11.2019: Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn Polski. Następnie, uczniowie klas ósmych, pod opieką Pani Renaty Ciężkiej i Pana Jarosława Ciężkiego przygotowali dostojne przedstawienie upamiętniające ten szczególny dzień. Dekoracje sali i kostiumy przygotowała Pani Anna Wentrys-Kurdziel, a przepiękne pieśni patriotyczne zaśpiewała uczennica klasy VIII B Weronika Jaśkowiec.