GALERIA

W piątek 14 czerwca, w naszej szkole odbyła się Gala sukcesu.

Oto krótka fotorelacja.

W sobotę, 11 maja mieliśmy w szkole piękne przedstawienie na rzecz Artura Papieża.

Udział wzięli:

Wojciech Skibiński – aktor krakowski

Krzysztof Taraszka – artysta z Krzeszowic

Agata Rymarowicz – piosenkarka i kompozytorka (muzyka folkowa, poezja śpiewana)

Dzieci – uczestnicy zajęć świetlicowych z przedstawieniem Wiosna radosna”

Damian Wróbel i Kuba Surówka z Zespołu „Project Cracks”.

11 maja punktualnie o godzinie 9 rozpoczął się koncert charytatywny „Świetlica dla Artura”. Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Polski. Jako pierwsi wystąpili wspaniali goście: Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka. Artyści wykonywali ballady Leonarda Cohena we własnych interpretacjach. Kolejnym punktem programu był występ krakowskiej piosenkarki i kompozytorki- Agaty Rymarowicz, która wystąpiła wraz z synem, akompaniującym jej na gitarze. Artystka wykonywała piosenki poetyckie i ludowe ze swojego repertuaru. Niezapomnianym akcentem występu było wejście na scenę Artura Papieża z mamą, którzy razem z Agatą Rymarowicz zaśpiewali piosenkę „Bieszczadzki trakt”. Po występach artystów krakowskich scen przyszła kolej na małych aktorów naszej świetlicy szkolnej. Dzieci brawurowo wcieliły się w role bohaterów bajki muzycznej „Wiosna radosna” . Ostatnim punktem programu był występ przyjaciół naszej szkoły i świetlicy- Damiana Wróbla i Kuby Surówki. Gitarzyści zagrali swój nowy repertuar „Project Cracks”.

Dziękujemy za wsparcie: Centrum Rozwoju Dziecka „Kołysanka” w Krzeszowicach, Pasmanterii Merkury, Drukarni AVIPRESS, Firmie DEKORAN dekoracja i rękodzieło, Pani Zofii Siek Mlickiej, Uczniom z Samorządu Szkolnego.
Wychowawcy Świetlicy Szkolnej: A. Kulak, Z. Pięta, B. Dec, K. Wyznakiewicz

 

DZIEŃ NA OPAK – dzisiaj w naszej szkole, z okazji Prima aprilis, odbył się apel, na którym klasy mogły się zaprezentować w innej odsłonie niż zazwyczaj.

Zajęcia teatralne w Cricotece, lekcja muzealna. Klasa III b oraz III c

fotorelacja: 

Uczniowie klasy III b biorą udział w projekcie – współpracy pomiędzy szkołą a instytucją kultury – muzeum Tadeusza Kantora Cricoteką. Oprócz warsztatów, w których mieli okazję uczestniczyć, realizują projekt na zajęciach edukacji artystycznej w szkole.

Powstają tu prace inspirowane twórczością Kantora – asamblaże i instalacje z odlewami twarzy i wykorzystaniem przedmiotów, tzw. ready mades. Nad projektem swój patronat objęła Cricoteka.

Efekty pracy uczniów oglądać będzie można pod koniec roku szkolnego, zostaną one też sfotografowane i w formie dokumentacji umieszczone w archiwum Cricoteki w Krakowie.

B.Dec – nauczyciel koordynator współpracy między szkołą a muzeum Cricoteka.

***

DZIEŃ PATRONA 2018 R.

 

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE 9 LISTOPADA. OGLĄDAĆ MOGLIŚMY PIĘKNY WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ POD KIERUNKIEM P. R. CIĘŻKIEJ, WYSTĘP CHÓRU ORAZ SOLISTÓW POD KIERUNKIEM P. A. ŻAK  A TAKŻE BRAWUROWY POKAZ TAŃCA Z FLAGĄ POLSKI, POD KIERUNKIEM P. A. OSTACHOWSKIEJ.

***

WARSZTATY SZKOLNE 

dav

Dnia 07.11.2018 z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w naszej szkole warsztaty ” Kotylion dla mieszkańców Krzeszowic”. W warsztatach wzięła udział młodzież gimnazjalna kl. III b i dzieci ze szkoły podstawowej kl. Vd oraz przedstawiciele gminy pan burmistrz Wacław Grzegorczyk i pani  Janina Walkowicz

dav
sdr

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

oraz pasowanie pierwszoklasistów na członków naszej społeczności uczniowskiej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

WITAMY SERDECZNIE W NASZYCH PROGACH NOWYCH UCZNIÓW.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SUKCESÓW W NAUCE ORAZ WIELU CIEKAWYCH LEKCJI,KTÓRE WPROWADZĄ NASZĄ MŁODZIEŻ ORAZ TYCH NAJMŁODSZYCH WE WSPANIAŁY ŚWIAT WIEDZY!

 

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych młodzieży uczęszczającej na zajęcia w CKiS oraz Edukację artystyczną pod kierunkiem Barbary Dec – lipiec/sierpień 2018 w Galerii pod 1-dynką.

***

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

JAK CO ROKU, MIELIŚMY W SZKOLE UROCZYSTĄ GALĘ, PODCZAS KTÓREJ ROZDANO „ADASIE 2018”,  W DZIESIĘCIU KATEGORIACH.

BYŁO UROCZYŚCIE I ZABAWNIE I JAK ZWYKLE ARTYSTYCZNIE.

 

***

DZIEŃ ZIEMI 2018 R. 

DZIEŃ ZIEMI 2018

27 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem „SPACEREM PO PARKACH NARODOWYCH POLSKI”.

Uczniowie odwiedzali stanowiska symbolizujące poszczególne parki narodowe, na których zdobywali wiedzę i rozwiązywali zadania tematycznie związane z hasłem przewodnim tego dnia.

Uroczyście na placu przed szkołą zostało posadzone drzewo jubileuszowe upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości.

Po posiłku przygotowanym przez rodziców, na hali uczniowie młodszych klas żywiołowo zatańczyli krakowiaka, a starsi uroczyście weszli na halę w rytm poloneza.
Następnie utworzona została żywa mapa naszego kraju przez uczniów poszczególnych klas, którzy z logo parków narodowych zajęli odpowiednie miejsca w Polsce (pięknie sfilmowane dzięki uprzejmości właścicieli firmy PIXEL z Krzeszowic – pana Andrzeja i Piotra Buliczów).

Bawiliśmy się dobrze, a informacje zdobyte przy okazji zabawy na długo zostaną w naszej pamięci – tym bardziej, że po imprezie uczniowie koła biologicznego wykonali gazetkę ścienną utrwalającą tę wiedzę.

ZOBACZ FILMIK:

 

WYNIKI Z DNIA ZIEMI-kliknij

***

 

W dniu 7 maja uczniowie klas czwartych mieli okazję nauczyć się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod czujnym okiem instruktora, uczyli się resuscytacji, prawidłowej pozycji bocznej i opatrywania ran.  

Uczniowie z zapałem wykonywali ćwiczenia na fantomach. 

***

Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. 

 

DZIEŃ WIOSNY 2018 r.

 

***

Klasy IV w Wieliczce

Dnia 17.01.2018 klasa 4a i 4d były na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas trzygodzinnego spaceru pod ziemią dzieci zapoznały się z pracą górników w kopalni, poznały legendy dotyczące Wieliczki, podziwiały solne rzeźby i kaplicę św. Kingi. Wycieczka była bardzo udana!

***

KOLEJNY DZIEŃ PATRONA ZA NAMI.

15 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NASZEGO PATRONA – ADAMA MICKIEWICZA.

NA AKADEMII MOGLIŚMY ZOBACZYĆ FRAGMENTY II CZĘŚCI DZIADÓW ADAMA MICKIEWICZA, W WYKONANIU UCZNIÓW KOŁA TEATRALNEGO Z NASZEJ SZKOŁY. AKADEMIĘ PRZYGOTOWAŁY PANIE: RENATA CIĘŻKA, DOROTA MASTALERZ, ANNA KANIA. OPRAWĘ MUZYCZNĄ ZAPEWNIŁ WSPANIAŁY CHÓR WRAZ Z SOLISTKAMI, POD KIERUNKIEM PANI AGNIESZKI ŻAK, WRAŻEŃ TANECZNYCH DOSTARCZYŁA NAM GRUPA TANECZNA POD KIEROWNICTWEM PANI AGNIESZKI OSTACHOWSKIEJ, SCENOGRAFIĘ ZBUDOWAŁA WSPANIAŁA GRUPA SCENOGRAFICZNA (Z KLAS III A, III C, II D, VII C) POD KIERUNKIEM PANI BARBARY DEC.

TERAZ POZOSTAŁY NAM JUŻ WSPOMNIENIA…

 ***

OTWARCIE SALI „TAURONA”

15 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE PAN BURMISTRZ WRAZ Z PANIĄ V-CE KURATOR DOKONALI UROCZYSTEGO OTWARCIA SALI PRZYRODY TAURON.

BYCZEK TAURONEK WYKONANY Z MATERIAŁÓW NADAJĄCYCH SIĘ DO RECYKLINGU PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY: KAROLINĘ DYBĘ I GRZEGORZA MATYSIKA, POD KIERUNKIEM PANI ANNY WENTRYS-KURDZIEL PRRZYNIÓSŁ NAM SZCZĘŚCIE. SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM VII EDYCJI AKCJI „SALA PRZYRODY TAURONA 2017” I ZDOBYŁA NAGRODĘ O WARTOŚCI 40.000 ZŁ NA WYPOSAŻENIE I ODNOWIENIE SALI DO NAUKI PRZYRODY.

PODCZAS OTWARCIA UCZNIOWIE ZAPREZENTOWALI ZAPROSZONYM GOŚCIOM, JAKIE CIEKAWE LEKCJE I DOŚWIADCZENBIA Z BIOLOGII, FIZYKI I CHEMII BĘDZIE MOŻNA W NIEJ PROWADZIĆ.

FOTORELACJA

***

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11.XI.2017

10 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE MIAŁ MIEJSCE UROCZYSTY APEL Z OKAZJI. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

PAN DYREKTOR RYSZARD PIOTROWSKI ROZDAŁ TAKŻE UCZNIOM NAGRODY, KTÓRE ZDOBYLI W KONKURSACH ODBLASKOWA SZKOŁA

 

Dzień Edukacji Narodowej 2017 r  

Ślubowanie klas pierwszych 13 października 2017 r  

Film ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH:

 

***