Spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

W dniu 12.09.2023 r. na długiej przerwie o godzinie 11.30 w sali 6B odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z kl. IV – VIII.

Opiekunowie Koła

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: 


Julia Góralczyk kl.Vc
Kinga Bury        kl. Vc
Karol Malik       kl. Vc
Sebastian Smoroń kl. Vc

zajęli III miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Gratulujemy sukcesu

Opiekunem uczniów była Pani Małgorzata Zdziech

Dzień Sportu

Dnia 20.06.2023 całą społeczność szkolna brała udział w Dniu Sportu. Klasy 1- 3 rywalizowały w wyścigach rzędów, uczyły się tańca “Czekolada” oraz wykonywały pracę plastyczną pt. “Ja i mój ulubiony sport”. Klasy 4 – 8 rywalizowały w koszykówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym i ringo oraz uczyły się tańca ” Czekolada” . Po zakończeniu rywalizacji podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców z danej kategorii wiekowej. Najlepszymi sportowcami okazały się klasy: 1 a, 2 a, 3 a, 4 b, 5c, 6b, 7 b, 8a. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu dyplomów uczniowie odtańczyli “Czekoladę” . Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Z niecierpliwością czekają na kolejny Dzień Sportu za rok.

Fotografia – Jakub Wójtowicz

Konrad Dulowski – Mistrz Matematyki!

Dnia 21 czerwca Konrad Dulowski (uczeń klasy VIIId) znalazł się w gronie najlepszych matematyków zaproszonych na uroczyste podsumowanie XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

W imponującej sali wykładowej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego nasz Mistrz odebrał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy Konradowi kolejnych podczas Jego dalszych przygód z Królową Nauk!

opiekun naukowy: Pani Jadwiga Kramarz

opiekun „wyjazdowy”: Pani Małgorzata Dudek

Niezwykła lekcja historii w Parku Potockich

Klasa 6C pod opieką wychowawcy w dniu 21 czerwca udała się na spacer do wizytówki Krzeszowic, Parku Potockich. Tam, Pan Włodzimierz Korbiel, architekt, kustosz i zarządca Pałacu opowiedział nam historię tego niezwykłego miejsca. Skryci w cieniu starych i majestatycznych drzew parku w stylu angielskim oraz wpatrzeni w historyczny budynek słuchaliśmy z zapartym tchem fascynujących faktów historycznych oraz licznych ciekawostek na temat miejsca przepełnionego historią niezwykłą i ciekawą.

Serdeczne podziękowania dla Pana Władysława Korbiela za tą niezwykłą lekcję historii podaną w sposób ciekawy i przystępny w jakże urokliwych okolicznościach.

Opiekunem grupy był Pan Marcin Kliś – wychowawca klasy 6C

Klasa 6a w przepięknych ruinach Ogrodzieńca.

W dniu 21 czerwca klasa 6A udałą się na wycieczkę edukacyjną do pięknego Ogrodzieńca odkrywać uroki zamku oraz spędzić ze sobą ostatnie dniu przed zbliżającymi się wakacjami.

Opiekunem grupy był wychowawca – Pan Zenon Mąsior.