KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW ADAMA MICKIEWICZA – 2020: gala laureatów

WYNIKI KONKURSU PIEKNEGO CZYTANIA UTWORÓW ADAMA MICKIEWICZA: PREZENTACJE LAUREATÓW

KLASY I – III

I miejsce                     Adam Tarko –  klasa I B

Adam Tarko, Adam Mickiewicz, “Zając i Żaba”

II miejsce  ex aequo:     Katarzyna Pasteczka – klasa I B & Zofia Stanek – klasa III c

Katarzyna Pasteczka – klasa I B

Katarzyna Pasteczka: Adam Mickiewicz, “Lis i Kozioł”

Zofia Stanek – klasa III c

Zofia Stanek: Adam Mickiewicz, ” Przyjaciele”

KLASY IV – VI

I miejsce                       Milena Malik – klasa V A

Milena Malik: Adam Mickiewicz, “Powrót Taty”

II miejsce ex aequo:     Stanisław Pasteczka – klasa VI A & Piotr Rabijasz – klasa V A

Stanisław Pasteczka – klasa VI A

Stanisław Pasteczka: Adam Mickiewicz, “Pani Twardowska”

Piotr Rabijasz – klasa V A

Piotr Rabijasz: Adam Mickiewicz, “Powrót Taty”

III miejsce ex aequo:    Maja Kluba – klasa V A & Marek Sarota  – klasa VI B

Maja Kluba – klasa V A

Maja Kluba: Adam Mickiewicz, “Rybka”

Marek Sarota  – klasa VI B

Marek Sarota: Adam Mickiewicz, “Świtezianka”

KLASY VII – VIII

Wyróżnienie                 Emilia Strzebońska – klasa VII D

Emilia Strzebońska: Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Księga XII”

Gratulujemy laureatom, nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Okazuje się, że czytanie utworów naszego patrona nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Tym bardziej  doceniamy starania uczniów, którzy podjęli się tego wyzwania, wybrali fragmenty tekstów, nagrali filmiki, a niektórzy przygotowali też ciekawe scenografie. Wszyscy uczestnicy zostaną uhonorowani przez nauczycieli ocenami celującymi z języka polskiego, a laureaci otrzymają dodatkowe nagrody.

UWAGA!!!

Serdecznie prosimy o oddanie swojego głosu na wybraną interpretację dzieł Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach. Każdy uczeń oraz nauczyciel może oddać jeden głos. Film z największą ilością głosów otrzyma Nagrodę Specjalną: Nagroda Publiczności. Głosowanie jest otwarte do dnia 31.01.2021.

Spośród wszystkich osób biorących udział w głosowaniu wylosujemy zwycięzcę, który otrzyma dodatkową nagrodę ufundowaną przez Pana Dyrektora.

Link do głosowania:https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=nHR4BqrLmEC9kMO4GpOdVJtxlx-B8fdFpIc3lCWUB25UMkVQVVRHNlYxUTg5N1JNM1ZPSDU2SkdWSi4u

Organizatorzy konkursu: Zespół Nauczycieli Języka Polskiego: Renata Ciężka, Anna Kania, Dorota Mastalerz.