BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH 8.00 DO 14.00

DARMOWE LEKTURY E-BOOK DOSTĘPNE SĄ POD ADRESEM:http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf

POD ADRESEM: https://www.biblioteka.krakow.pl/wolne-lektury/

ORAZ POD ADRESEM:https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze.

E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Książki udostępniane są w kilku formatach:

  • e-booki: html, txt, pdf, epub, mobi, fb2,
  • audiobooki: mp3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Aby wyszukać publikacje z Wolnych Lektur w internetowych katalogach Biblioteki Kraków (katalog on-line, katalog KrakówCzyta.pl), w polu wyszukiwania należy wpisać hasło: „Wolne Lektury”.

Darmowe lektury szkolne czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf.

 
 
 
 

Na bookto.pl zgromadziliśmy prawdopodobnie największą w Polsce bazę bezpłatnych e-booków. Pośród darmowych książek elektronicznych znajduje się około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN, które możecie za darmo ściągnąć z legalnych źródeł. Są to przede wszystkim książki z kategorii klasyka literatury, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń (autorskie prawa majątkowe wygasły lub nigdy te książki nie były nimi objęte) lub zostały udostępnione na wolnej licencji.  Brakuje dzieł autorów z XX wieku, ale dobre i to. 

Tutaj od razu wielkie podziękowania należą się Fundacji Nowoczesna Polska, która w ramach projektu biblioteki cyfrowej Wolne Lektury opracowuje i udostępnia swoje zasaoby online za darmo.

Darmowe lektury w formie elektronicznej można czytać na komputerze, tablecie, smartfonie czy dowolnym czytniku ebooków. Książki dostępne są w formatach: epub, mobi (ebooki na Kindle), pdf. Ale UWAGA: nie zawsze każdy tytuł posiada wszystkie trzy formaty, dlatego zwróć na to uwagę przy wyborze odpowiedniej dla siebie książki. 

Jeśli chcesz korzystać z książek na komputerze, koniecznie musisz zainstalować sobie darmowy program Adobe Digital Edition (ADE), w którym będziesz mógł czytać wszystkie e-booki w formacie epub. Aby korzystać z programu koniecznie należy wcześniej założyć konto i otrzymać ID (adres e-mail wykorzystany do rejestracji). 

Link do strony z darmowym programem do pobrania: Adobe Digital Edition - link do programu

Zebrane w katalogu darmowe lektury pochodzą z platform: cdp.pl, ebookpoint, koobe, ktoczyta.pl, nexto, publio, virtualo, woblink oraz wolnelektury.pl, stąd kilka wersji tego samego tytułu. Decydując się na skorzystanie z oferty konkretnej platformy zwróć uwagę czy posiada ona odpowiedni dla Ciebie format e-booka (epub, mobi lub pdf). 

 

Przyjemnej e-lektury!