Sprawy bieżące

Wielkanoc w Europie / Easter in Europe

W naszej szkole pod koniec realizacji projektu Erasmus+ wychowawcy wraz z klasami przygotowali gazetki, jak spędzane są Święta Wielkanocne w różnych krajach europejskich. Dowiedzieliśmy się sporo o tradycjach świątecznych w Europie. Piękne prace uczniów naszej szkoły będą teraz zdobiły nasze sale i korytarz a także będą edukowały przebywających w nich uczniów i nauczycieli.

Gazetka w świetlicy
Klasa 3c
Klasa 6c

Wizyta gości z Czech

W dn. 01 marca gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z naszej partnerskiej szkoły z czeskich Chrastic. Oto zdjęcia które zrobili nasi goście i oczywiście komentarz w języku czeskim.

Podczas wizyty ustaliliśmy wiele szczegółów naszej wymiany oraz zabraliśmy naszych czeskich przyjaciół, Alena, Katerina oraz Veronikę na krótki spacer po Krzeszowicach. Było bardzo sympatycznie.

Hlášení z přípravné výpravy: skoro celý den jsme strávili se Slawomir Burek a Zenon Mąsior v Krzeszowicach – ve škole i ve městě. Moc jsme si užili jak společnou přípravu naší návštěvy v Polsku a polské návštěvy u nás, tak i společný výborný oběd. Už víme, že Zenon je česky Zdeněk, že typickým polským ptákem je čáp, že se tu vaří skvělé bramborové placky a že se do školní tělocvičny vejdou i tři třídy najednou a ani se tam nevidí. Všechno a všichni už jsou tady na nás připraveni! V květnu polským přátelům oplatíme jejich pohostinnost u nás v Chrašticích.