Marcin Kliś

Szkolenie Metodyczne „Methodology Revisited, Revitalised, and Refreshed” w ramach Programu Erasmus+, San Jullians, Malta.

Udział w szkoleniu „Methodology Revisited, Revitalised, and Refreshed” na Malcie w dniach 2-13 października 2023 roku był dla mnie niezwykle inspirującym i praktycznym doświadczeniem edukacyjnym.

Program kursu obejmujący 50 godzin szkoleniowych dostarczył mi nie tylko solidnych teoretycznych podstaw, ale również praktycznych narzędzi do efektywnego nauczania języka angielskiego. Szczególnie cenna była część dotycząca technik motywacji do nauki języka oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, które pozwoliły mi uaktualnić moje umiejętności nauczycielskie. Zajęcia obfitowały w konwersacje w języku angielskim, co pozwoliło mi odświeżyć znajomość języka w aspekcie komunikacji i rozmowy. Dodatkowo, możliwość połączenia tradycyjnych metod nauczania z dzisiejszymi realiami edukacyjnymi sprawiła, że szkolenie było kompleksowe i dostosowane do różnorodnych potrzeb nauczycieli.

Wolny czas poza szkoleniem pozwolił mi również odkryć piękną wyspę Gozo, co było bardzo przyjemnym elementem mojego pobytu. W ramach kursu odbyłem również dwie wycieczki kulturoznawcze do Mediny i stolicy kraju, Valletty, co dodatkowo wzbogaciło moje zrozumienie maltańskiej kultury i historii.

Jednak najcenniejszym aspektem tego wyjazdu było nawiązanie kontaktów z nauczycielami z różnych krajów Europy. Wspólna wymiana poglądów na temat metod nauczania, doświadczeń zawodowych i kultury edukacyjnej była nie tylko inspirująca, ale także otworzyła drzwi do potencjalnej współpracy w przyszłości.

Dziękuję organizatorom programu Erasmus+ oraz koordynatorowi w mojej szkole za możliwość udziału w tak dobrze zorganizowanym i wartościowym szkoleniu. To doświadczenie z pewnością wpłynie pozytywnie na moją praktykę nauczycielską i zmotywuje mnie do dalszego rozwoju zawodowego.

Marcin Kliś